Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Kamu Düzenini Kim Bozuyorsa Gereği Yapılacak''

''Kamu Düzenini Kim Bozuyorsa Gereği Yapılacak''
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde yaşanan terör olayları ile ilgili olarak, "Kamu düzenini kim bozuyorsa hukuk içinde ilgililer hakkında gereğini yapacak" dedi.  

 

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, çeşitli temaslarda bulunmak için İstanbul’dan karayolu ile Edirne’ye geldi. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’i makamında ziyaret eden Bakan Topçu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Topçu, ülkedeki terör olaylarının birilerinin abarttığı ve çağrı yaptığı gibi olmadığını, turist sayısında da azalma değil yüzde 5 artış olduğunu ifade ederek, "Ama tabii ki Rusya, Avrupa biliyorsunuz tüm dünyada yaşanan küresel krizden dolayı mutlaka bir takım sıkıntılar var. Önümüzdeki günlerde çok güzel toplantılarımız olacak. Öbür taraftan inşallah önümüzde kurban bayramı var. Tabii ki ben Turizm ve Kültür Bakanı olarak başbakanımız ile sürekli görüşüyorum. İlerleyen günlerde turizmde çok büyük ilerlemeler olacak. Turizmde sizin yazdığınız gibi bir düşüş yok. Ama varsa eksik gedik elimizden geleni yapacağız. Biz gece gündüz turizmci kardeşlerimiz sorunlarıyla gece gündüz ilgileniyoruz. İnşallah daha iyi olacak. Ülkemizin terörle mücadelesi hem dağ hem de içerde yapılan mücadele tüm dünyaya örnek olacak inşallah” dedi.
 
“KAMU DÜZENİNİ KİM BOZUYORSA İLGİLİLER GEREĞİNİ YAPACAK”
 
Bakan Topçu, gazetecilerin Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde yaşanan terör olayları nedeniyle belediye başkanın görevden alınmasıyla ilgili soruya, “Devlet vatandaşa müşfik elini uzatacak, Yunus gibi davranacak. Kamu düzenini bozan eşkıya ya da Yavuz gibi olacak. Evet memlekette bir ateş var yanan, bu birilerini yakacak mutlaka. Ama Çanakkale’de kimi yaktıysa onu yakacak, Anafartalar’da, Dumlupınar’da, Sakarya’da kimi yaktıysa onu yakacak. Kamu düzenini kim bozarsa devlet kararlılıkla üstüne gidiyor gerekeni yapacak, 63’üncü hükümet bu ülkeyi sağ sağlim inşallah sandığa taşıyacak. Nasıl düşman Polatlı’ya dayanmış, o günkü meclis gereğini yapmışsa bu hükümette gereğini yapacak. Kamu düzenini kim bozuyorsa hukuk içinde ilgililer gereğini yapacak. Ve bu bölücü terörle mücadele bütün dünya ülkelerine bir örnek teşkil edecek” diye yanıtladı.

Yayın Tarihi : 12.09.2015 : 14:08

Etiketler : Bakan    Topçu    Kamu    Düzenini    Kim    Bozuyorsa    Gereği    Yapılacak    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2299
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN