Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mutlaka Tüketin!

Mutlaka Tüketin!
Hünnap düşük kalorili bir besin kaynağıdır. Çin’de çok eski çağlardan itibaren alternatif tıp aracı olarak kullanılmaktadır. Daha sonra Aysa ülkelerinde aynı amaç için yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

 

Hünnap meyvesi içerdiği besinler yardımıyla çok etkili bir enerji kaynağıdır. Hacim olarak çok küçük olmasına rağmen sağlık açısından çok büyük faydaları vardır. Hünnapın çok ince ve yenilmesi mümkün olan kabuğu vardır, hazmı kolaydır. Genelde ham olarak tüketimi tercih edilir. Olgunlaştığı zaman çok yakından tanıdığımız kuru üzüme görüntü olarak çok benzemektedir.
 
Hünnap, bol miktarda A ve C vitamini içermektedir. Kalsiyum, magnzeyum, fosfor ve özellikle potasyum açısından inanılmaz derecede zengindir.
 
 
Hünnapın Sağlığa Faydaları
Hünnap ülkemizde çok az rastladığımız bir besindir ve tüketimi çok yaygın değildir. Fakat özellikle potasyum açısından çok zengin olması kalp sağlığı açısından çok önemlidir. Bunun yanında etkili bir antioksidan olmasından dolayı çok geniş bir yelpazede sağlığa katkı sağlama imkanı vermektedir.
 
 
Hünnap Kanser Hastalıklarını Engelleyebilir: Çok etkili bir antioksidan olmasından dolayı kanserli hücrelerin etkisini azaltabilmektedir. Bunun yanında Çin'de çok yaygın olarak kanser vakarına engel olduğu için kullanılmaktadır.
 
 
Hünnap Kilo Vermeyi Kolaylaştırır: Hünnap düşük kalorili bir besin kaynağıdır, bu yüzden zayıflamak isteyenler için önemli bir besin kaynağı olabilir. Özellikle sporcular tarafından tüketilmesi tercih edilen hünnap aynı zamanda kaybedilen enerjinin tekrar toplanması için antrenmanlardan sonra tüketilmektedir.
 
 
Bağışıklık Sistemini Güçelendirir: Yoğun miktarda C ve A vitamini ve potasyum içeren hünnap bağışıklık sisteminin güçlenmesine ciddi anlamda katkı sağlayabilmektedir. Bu nedenle özellikle kış aylarında meydana gelen öksürük, soğuk algınlığı gibi hastalıkların tedavisinde kullanılabilir ve kısa zamanda sonuç alınabilir.
 
 
Hünnap Sinir Sistemi Sağlığını Korur: Bu mükemmel meyve sinir sistemi üzerinde direkt etkisi olan nadide meyvelerden sadece bir tanesidir. Hünnap yaygın olarak stresle mücadelede kullanılır, aynı zamanda anti depresan özelliği olduğuna inanılır. Bu özelliğinden dolayı Hünnap stres atmak için ideal bir meyvedir.
 
Antioksidan Deposu Hünnap: Hünnap inanılmaz bir antioksidan deposudur, bunun bir sonucu olarak neredeyse faydalı olmadığı bir hastalık yok denilebilir. Özellikle karaciğerde meydana gelen hasarlara ve kansere karşı koruma sağlayabilir. Bir çok hastalığın nedeni olan serbest radikallere karşı metabolizmayı ve hücreleri korur.
 
 
Hünnap Cilt Sağlığı İçin Faydalı Bir Meyvedir: Hünnapın etkili bir antioksidan olması cilt ve saç sağlığı açısından da önemlidir. Cilt hastalıklarına neden olan unsurları ortadan kaldırabilir. Çin’de yaygın olarak güneş yanıklarına ve kızarıklıklara karşı kullanılmaktadır. Kuru cilterin tedavisinde etkili olabilir.
 
 
Sindirim Sistemi Sağlığını Korur: Hünnap sindirim sistemi sağlığını da koruyabilir. Özellikle kabızlık sorunlarına karşı anlık sonuçlar almak mümkün. İştah açıcı özelliği olmasına rağmen hazmı kolaylaştırdığı ve bağırsak hareketlerini arttırdığı için kilo lamaya neden olmaz.
 
 
Enerji Santrali Hünnap: Kalorisi düşük olmasına rağmen etkili bir enerji kaynağıdır. Özellikle yorucu iş günü veya antremanlardan sonra hızlı bir şekilde enerji depolamak için bir miktar hünnap tüketimi yeterlidir.
 
 
Hünnap Diş, Kemik ve Kas Sağlığını Korur: Kalsiyum ve fosfor açısından zengin olan bu sihirli meyve, kemik, diş ve kas sağlığını koruyucu özelliği vardır. Aynı zamanda iyi bir magnezyum deposu olan hünnap, kas sağlığını koruma noktasında da önemli rol üstlenebilir.
 
 
Hünnap Kan Akışını Hızlandırır: Hünnapın içerdiği niasin aynı zamanda kan dolaşımı için de faydalı bir maddedir. Kanın dolaşımının düzenli olabilmesi için hünnap tüketimine yönelmekte fayda vardır.
 
 
Kalp Sağlığını Korur: Hünnapın bol miktarda potasyum içerdiğini yazmıştık, bu özelliğinden dolayı özellikle kalp sağlığına ciddi anlamda katkıda bulunur, dolaylı olarak inme, kalp krizi, felç gibi risklere yakalanma seviyesini düşürür.
 
Hünnapın Sağlık Açısından Diğer Faydaları Şöyledir: Anemi hastalığına iyi gelebilir, kansızlığı giderebilir, damarlarda oksijen taşıyan kan hücrelerinin sağlığını korur, serbest radikallerin hücrelere zarar vermesini engeleyebilir. Yorgunluğu gidermede çok etkili bir besin kaynağı olabilir, stres ve depresyondan kaynaklanan kötü düşüncelerden alı koyduğu için zihin yorgunluğunu giderici özelliği vardır.
 
Bazı sağlık uzmanları ateşi düşürücü özelliği olduğunu söylemektedirler, astım ve bronşit hastalıklarına iyi gelebilir. Alerjik hastalıklara karşı bünyeyi kuvvetlendirebilir. Göz hastalıklarından koruyucu özelliği vardır, histeri hastalığına iyi gelir.
 
 
Kaynak: faydalarizararlari

Yayın Tarihi : 12.09.2015 : 10:50


Yorumlar

4713
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN