Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Genelkurmay Başkanları İçin Tören

Genelkurmay Başkanları İçin Tören
İstanbul’da düzenlenen NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Konferansı’na katılacak 28 ülkenin genelkurmay başkanı için Dolmabahçe Sarayı’nda karşılama töreni düzenlendi.

 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene eşleriyle birlikte katılan NATO ülkesi genelkurmay başkanları, Dolmabahçe Sarayı’nda askeri tören ve bandoyla karşılandı.
 
Daha sonra, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile İttifak’ın Askeri Komite Başkanı olan Çek Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Orgeneral Petr Pavel askeri selamladı. Selamlamanın ardından, konuk genelkurmay başkanları mehter takımının gösterisini izledi.
 
NATO üyesi ülkelerin genelkurmay başkanları ve eşleri, karşılama töreninin ardından gala yemeğine geçti.
 
Türkiye’nin ev sahipliğinde yarın sabah başlayacak ve 2 gün sürecek olan konferansın, NATO’nun askerî kanadının günümüzde ve gelecekte üstleneceği görev ve sorumluluklara ilişkin önemli değerlendirmeler ve tartışmalara sahne olacağı belirtildi.

Yayın Tarihi : 11.09.2015 : 21:22

Etiketler : Nato    Konferansına    Katılacak    Genelkurmay    Başkanları    İçin    Karşılama    Töreni    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5022
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN