Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Barzani: Çatışmalar Bizi Endişelendiriyor

Barzani: Çatışmalar Bizi Endişelendiriyor
Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde yaşanan çatışmaların kendilerini endişelendirdiğini belirterek, "Türk devleti ile PKK tekrar ateşkes ilan edip, müzakere masasına dönmelidir. Aksi halde bir katliamla karşı karşıya kalabiliriz" dedi.

 

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani resmi internet sitesinden, Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerindeki olaylarla ilgili açıklama yaptı. Cizre ve Silopi’deki olayların katliama dönüşmesinden endişe duyduklarını belirten Mesut Barzani’nin açıklaması şöyle:
 
"Türk devleti ile PKK arasında yaşanan çatışmalar ’etnik’ soruna doğru gidiyor ve bu ciddi risk taşıyor.  Bölgedeki durumu endişeyle takip ediyoruz. Türk devleti ile PKK tekrar ateşkes ilan edip, müzakere masasına dönmelidir. Aksi halde bir katliamla karşı karşıya kalabiliriz. Savaşta kazanan olmayacaktır. Tekrar çözüm sürecine dönülmeli. Cizre ve Silopi başta olmak üzere diğer illerde yaşananlardan dolayı derin üzüntü duyuyoruz. Ölenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz."

Yayın Tarihi : 11.09.2015 : 18:49

Etiketler : Barzani    Cizre    Silopideki    Çatışmalar    Bizi    Endişelendiriyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4925
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN