Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Aliağa Şehidini Toprağa Verdi

Aliağa Şehidini Toprağa Verdi
Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde sınırın Suriye tarafından açılan ateşle şehit olan piyade er Gökhan Çakır’ın cenazesi, memleketi İzmir’in Aliağa İlçesi’nde düzenlenen cenaze törenin ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi.

 

Şehit askerin cenazesi, son kez baba evinin önünden geçirildikten sonra Aliağa Merkez Cami’ne götürüldü. Burada acılı aileyi, Vali Mustafa Toprak, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, AK Parti Milletvekili Cemil Şeboy, CHP milletvekilleri Tacettin Bayır, Mustafa Balbay, Musa Çam, Kamil Okyay Sındır, Ali Yiğit, MHP milletvekilleri Aslan Savaşan ile Murat Koç ile binlerce kişi yalnız bırakmadı. Şehit askerin amcası Kudbettin Çakır, MHP milletvekillerinin kendilerine başsağlığı dilediği sırada, "Cuma namazını birlikte kılacağız. Bizim değil hepimizin başı sağolsun. Biz garibanız ne yapalım? Bize sahip çıkın" dedi.
 
 
Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep ise başsağlığı dilediği baba Faruk Çakır’a, "Bu vatan bizim. Hep birlikte mücadele edeceğiz. Bugüne kadar bizim oğlumuzdu. Bundan sonra da oğlumuz olacak" dedi.
 
SİLAH ARKADAŞLARI OMUZLARDA TAŞIDI
 
Şehit asker Gökhan Çakır’ın, Kürtçe ağıtlar yakan annesi ve diğer yakınları, onun tabutuna kapanıp gözyaşı döktü. Acılı anne, güçlükle tabutun başından ayrılabildi. Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından şehit askerin tabutunu silah arkadaşları omuzladı. Bir süre omuzlarda taşınan şehidin cenazesi, daha sonra top arabasına konuldu. Bu sırada kalabalık arasındaki bir kişi, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep’e, "Kaç şehit daha gelecek paşam? Nereye kadar bu sabır paşam, nereye kadar? Bu evlatlarımız ne zamana kadar ölecek? Buna kim dur diyecek?" dedi. Bu kişi, görevlilerce uzaklaştırıldı.
 
Tören yürüyüşü sonrasında ise şehit Gökhan Çakır’ın cenazesi, Aliağa Mezarlığı’na götürülüp, buradaki şehitlikte toprağa verildi.
 

Yayın Tarihi : 11.09.2015 : 16:01

Etiketler : Şehit    Er    Gökhan    Çakırın    Cenazesi    Aliağada    Toprağa    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9843
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN