Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ünlü Sinemacılar Yaşar’da

Ünlü Sinemacılar Yaşar’da
‘Beynelmilel’, ‘Sis ve Gece’ gibi ödüllü filmlerin yanı sıra ‘Eyvah Eyvah’, ‘Gölgesizler’ ve birçok popüler filmin görüntü yönetmenliğini yapan Gökhan Atılmış ile ‘Piano Piano Bacaksız', 'Berlin in Berlin’ gibi Türk sinemasında önemli bir yere sahip filmlerin senaristi Ümit Ünal, Yaşar Üniversitesi’nde geleceğin sinemacılarını yetiştirecek. Ünlü sinemacılar yeni akademik yılda Yaşar Üniversitesi Film Tasarımı Bölümü öğrencilerine eğitim verecek.

 

MEZUN OLMADAN SEKTÖRLE TANIŞACAKLAR 
 
Başarılarını kanıtlamış sinemanın iki önemli ismi Gökhan Atılmış ve Ümit Ünal’dan seminerler şeklinde eğitim alacak olan öğrencilerin böylelikle sinema sektörüyle de yakın iletişim kurma şansı elde edeceğini belirten Yaşar Üniversitesi Film Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şefik Güngör, “Hem sinema kültürüne haiz hem de sanatın uygulama alanında başarılarını kanıtlamış Türk sinemasının iki tanınmış ismi Yönetmen ve Senarist Ümit Ünal, proje tasarımı dersi; Görüntü Yönetmeni Gökhan Atılmış ise görüntü tasarımı dersi verecek. Böylece öğrencilerimiz film çalışmalarında konularında uzman profesyoneller tarafından yönlendirilme imkanına kavuşacak ve ayrıca mezun olmadan sektörle iletişim kurmuş olacaklar” dedi. 
 
HER BİRİ TÜRK SİNEMASININ UNUTULMAZLARI ARASINDA 
 
Kariyerine çok sayıda filme görüntü yönetmenliği yaparak sürdüren Gökhan Atılmış’ın filmografisinde yer alan bazı filmler şöyle: 
 
Eyvah Eyvah 2 (2011), Eyvah Eyvah (2010), Gölgesizler (2008), Şeytanın Pabucu (2008), Yaşamın Kıyısında (2007), Beynelmilel (2006), Sis ve Gece (2006), Balans ve Manevra (2004), Laleli'de Bir Azize (1998)
 
İlk filmi “9” Türkiye adına Yabancı Film Oscar’ına aday gösterilen ve İstanbul Film Festivali, Adana Altın Koza Film Festival’lerinde En İyi Türk Filmi kategorisinde ödüllere sahip Ümit Ünal’ın yönetmenliğini yaptığı ve senaryolarını yazdığı bazı filmleri ise şöyle:
Filmleri: 9 (2001), Anlat İstanbul (2004), Gölgesizler (2008), Nar (2011)
 
Senaryoları: Teyzem (1986), Piano Piano Bacaksız (1989), Berlin in Berlin (1992), Amerikalı (1993), Milyarder (1987) 
 

Yayın Tarihi : 11.09.2015 : 12:23

Etiketler : Ünlü Sinemacılar Yaşar da    Yaşar üniversitesi    yerel    izmir    kanalben    haberler    ben tv       


Yorumlar

2225
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN