Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sanat Sokakta Güzel

Sanat Sokakta Güzel
Kentin farklı noktalarındaki boş alanları estetik bir görünüme kavuşturmak ve sokakları sanatla bütünleştirmek için harekete geçen Karşıyaka Belediyesi, ilçe genelindeki trafoları 'sanat eserine' dönüştürdü.

 

Mart'tan bu yana 8 trafo farklı görsellerle süslendi.
 
TRAFOLAR SÜSLENDİ
 
Kentin farklı noktalarındaki görüntü kirliliklerini ortadan kaldırmak ve sanatı sokağa taşımak için geçtiğimiz aylarda 'Kent Estetiği' ekibi kuran Karşıyaka Belediyesi, ilçe genelindeki elektrik trafolarını da sanatla buluşturdu. Bir ressam ve iki duvar ustasından oluşan ekip, Mart ayından bu yana merkezdeki 8 trafoyu sanat eserine dönüştürdü.
 
SIRADA KALDIRIMLAR VAR
 
Tespit edilen noktalar, mahalle halkının da öneri ve talepleri doğrultusunda oluşturulan temaya göre tasarlanarak boyandı. Yıl sonuna kadar boyanacak trafo sayısının 10 olacağı belirtildi. Trafo boyamaları bittiğinde mahalle aralarında duvar, bordür ve kaldırım boyamaları da yapılacak.
 
SANAT SOKAKTA
 
Küçük dokunuşlarla büyük mutluluklar yaratmaya çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçte bir nebze de olsa tebessüm sağlamak ve sanatı sokağa taşımak için kötü görünümlü trafolarımızı sanat eserine dönüştürdük. Sanatın farklı yönlerini sokakla buluşturuyoruz. Yurttaşlarımızın da bu eserlere sahip çıkacaklarından, çevreyi ve doğayı özenle koruyacaklarından son derece eminim" dedi.

Yayın Tarihi : 11.09.2015 : 10:32

Etiketler : Sanat Sokakta Güzel    karşıyaka belediyesi    hüseyin mutlu akpınar    yerel    izmir    kanalben    haberler       


Yorumlar

8555
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN