Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ölümlere Rağmen Durmuyorlar

Ölümlere Rağmen Durmuyorlar
Bodrum’da iki ayrı umut yolculuğu ucuz atlatıldı. İlkinde Pakistan uyruklu 14 kaçağın botu önce su aldı ardından tanker altında kalma tehlikesi atlattı. İkincisinde ise, 30 Suriyeli’nin içinde bulunduğu botun motoru bozuldu. Kürek çekerek bir adaya çıkabilen kaçaklar, Türk Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.

 

Dünyayı sarsan; 2 yaşındaki Aylan Kurdi ve ağabeyi 3 yaşındaki Galip Kurdi’nin de aralarında bulunduğu 8’i çocuk 12 kişinin öldüğü facia sonrası Bodrum’da arttırılan önlemlerle birlikte denetimler arttırıldı. Önlemler, kaçak geçişleri büyük ölçüde azalttı ancak, tamamen sona erdiremedi. Bu sabah farklı saatlerde denize açılan iki ayrı lastik bottaki 49 kaçak, ölümden döndü.
 
ÖNCE BOT SU ALDI, SONRA TANKER KORKUTTU
 
İlk olarak; Akyarlar Mahallesi’ndeki Hüseyin Burnu’ndan Yunan adası Kos’a yasa dışı yollarla geçmek için denize açılan Pakistanlı 14 kaçağın içinde bulunduğu lastik bot, uluslararası sulara geldiğinde, rüzgarlı hava nedeniyle alabora olma tehlikesi geçirdi. Botun su almasına rağmen kaçaklar, ilerlemekte ısrar etti. Kaçaklar, bu kez de tanker altında kalma tehlikesi atlattı. Kaçaklar, İzmir’den Antalya’ya giden 122 metre uzunluğundaki ’Kerem Ka’ isimli akaryakıt tankerinin altında kalmaktan kıl payı kurtuldu. Yaklaşık iki saat kürek çeken kaçaklar, İstanköy Adası’na ulaşmayı başardı.
 
35 SURİYELİ ADADAN KURTARILDI
 
Lastik botla denize açılan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 35 kişilik Suriyeli ikinci grup da tehlike ile karşı karşıya kaldı. Botun motoru bozulunca küreğe asılan kaçaklar, Görecek Adası’na kadar ulaşmayı başardı. Kaçakları, Türk Sahil Güvenlik ekipleri kurtararak Bodrum’a getirdi. İşlemlerinin ardından kaçakların emniyete teslim edileceği belirtildi.

Yayın Tarihi : 10.09.2015 : 14:11

Etiketler : Umut    Yolculuğu    Ölümlere    Rağmen    Durmuyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4285
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN