Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gaziantep'te HDP Binasına Saldırı

Gaziantep'te HDP Binasına Saldırı
GAZİANTEP’in Nurdağı İlçesi’nde terör saldırılarını protesto eden kalabalıkta bulunan bazı kişiler, taş attıkları HDP İlçe Teşkilatı’nın bulunduğu binanın çatısına Türk Bayrağı astı. Polis, yapılan uyarılara rağmen dağılmayan grubu havaya uyarı ateşi açıp, basınçlı suyla dağıttı.

 

Merkez Camii önünde akşam saatlerinde ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan kalabalık, şehitler için saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı okudu. Kalabalık, daha sonra Gaziler Caddesi üzerinden terör örgütü PKK aleyhine slogan atıp yürüdü. HDP İlçe Teşkilatı binası önüne gelen kalabalık, burada İstiklal Marşı okumak istedi. Bu sırada kalabalıktaki bazı kişiler, HDP İlçe Teşkilatı’nın bulunduğu binaya taş attı. Bazı kişiler ise, çatısına çıktıkları binadaki HDP tabelasını sökmeye çalışıp, Türk Bayrağı astı. Polislerin araya girmesiyle kalabalıktakiler sakinleştirilerek uzaklaştırıldı. Şehitler Mezarlığı’na kadar yürüyen kalabalık, burada dua ettikten sonra dağıldı.
 
YENİDEN TOPLANIP TAŞ ATANLARA MÜDAHALE
 
Kalabalıktakiler, bir süre sonra yeniden toplanarak HDP binasına yürüdü. Binaya taş atan kalabalık, yapılan uyarılara rağmen dağılmayınca polisler tarafından TOMA’dan basınçlı su sıkılarak müdahale edildi. Çevik kuvvet polislerinin de havaya uyarı ateşi açtığı olay yerindeki kalabalık, ara sokaklara kaçıp dağıldı. Polis HDP binası önünde güvenlik önlemi aldı.

Yayın Tarihi : 09.09.2015 : 23:33

Etiketler : Nurdağında    Taşlanan    Hdp    Binasına    Türk    Bayrağı    Asıldı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4446
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN