Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


O Cezalar Belirlendi

O Cezalar Belirlendi
İzmir'in Buca İlçesi'nde, otomobilde oturan H.Ç. ile kız arkadaşı R.F.'nin para, cep telefonu ve ziynet eşyalarını gasp edip, silah zoruyla genç kıza tecavüz ettikleri suçlamasıyla tutuklanan Mahsum B., Alaeddin H. ve Alparslan Y.'nin yargılanmasına başlandı.

 

Genç kızın avukatı, müvekkilinin bu olaydan dolayı psikolojisinmin bozulduğunu ve hala tedavi gördüğünü belirtip, duruşmanın gizli yapılmasını talep etti. Mahkeme heyeti de talep doğrultusunda karar verip, salonda bulunanları dışarı çakırtarak duruşmayı gizli yaptı. 
 
Buca'da geçen 11 Nisan'da ormanlık alana giden H.Ç. ile kız arkadaşı R.F. otomobil içerisinde cinsel ilişkiye girdi. Bu sırada aynı yerde alkol alan Mahsum B., Alaeddin H. ve Alparslan Y., çifti fark etti. İddiaya göre Mahsum B. tabancayla, Alaettin H. ise bıçakla H.Ç. ve R.F.'yi tehdit edip aracın arka koltuğuna oturttu. Aracı ormanlık alanın daha tenha bir yerine götüren 3 kişi, burada H.Ç.'yi araçtan indirip, üzerinde bulunan 270 lira para, cep telefonu ve altın yüzüğünü, kız arkadaşı R.F.'nin ise 50 lirasını aldı. 
 
Sanıklar, H.Ç.'yi ormanlık alanda yüzüstü yatırıp etkisiz hale getirdi. Daha sonra araçta oturan R.F.'ye silah zoruyla sırayla tecavüz etti. Mahsum B., Alaeddin H. ve Alparslan Y., H.Ç.'den daha fazla para bulmasını istedi. Ağabeyini arayan H.Ç. para isteğine olumsuz yanıt alınca, üç kişi genç kızı ve erkek arkadaşını orada bırakıp kaçtı.
 
Polise giden H.Ç. ve R.F. şikayetçi oldu. İzmir Emniyeti Gasp Büro Amirliği ekipleri, Mahsum B.'yi, gasp ettiği cep telefonunu satmaya çalışırken, olayda kullandığı ruhsatsız tabancayla birlikte yakaladı. Emniyete götürülen Mahsum B., suç ortaklarını da söyledi. Polis, diğer iki kişiyi de gizlendikleri yerde yakaladı. 3 kişi, emniyette H.Ç. ve R.F. tarafından teşhis edildi. Yapılan araştırmada şüphelilerden Alaetttin H. ve Mahsum B.'nin aynı bölgede 3 suç daha işledikleri tespit edildi. Adliyeye sevk edilen 3 kişi tutuklandı.
 
İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Mahsum B., Alaeddin H. ve Alparslan Y. hakkında H.Ç. ve kız arkadaşı R.F.'ye karşı 'silahla yağma', 'nitelikli cinsel saldırı' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 100'er yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bugün başlanan davada mağdur R.F.'nin avukatı, bu olay nedeniyle müvekkilinin psikolojisinin bozulduğunu ve hala tedavi görmeye devam ettiğini belirterek, duruşmanın kapalı yapılmasını istedi. Kısa bir ara veren mahkeme heyeti, duruşmanın gizli yapılmasına karar verdi. Mübaşir, duruşma salonunun izleyici bölümünde bulunan, tarafların yakınlarını dışarı çıkarttı. 
 
DAHA ÖNCE 26'ŞAR YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDILAR
 
Üç ayrı mahkemede, 'nitelikli silahla yağma', 'hürriyetten yoksun kılma' ve 'nitelikli cinsel saldırı' suçlarından Mahsum B. ve Alaeddin H. hakkında 200'er yıl, Alparslan Y. hakkında ise 100 yıl hapis cezası istemiyle 4 ayrı dava açıldı. Alaettin H. ve Mahsum B. hakkında, daha önce M.O. ve kız arkadaşı Ö.Ş.'nin parasını gasp ettikleri iddiasıyla 30'ar yıl hapis cezası istemiyle açılan dava bir süre önce sonuçlandı. İki sanık, tutuklu olarak yargılandıkları İzmir 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada, gece ormanlık alana otomobille gezmeye giden çiftin önünü yola dizdikleri taşlarla kesip, M.O.'nun ve Ö.Ş.'nin boğazına bıçak ve silah dayayarak, üzerlerinde bulunan bin 500 lira ile cep telefonu gasp etmekten 26'şar yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yayın Tarihi : 09.09.2015 : 18:24

Etiketler : izmir    buca    genç kız    tecavüz    erkek arkadaşı    gözü önünde    hapis    bentv    kanalben   


Yorumlar

2438
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN