Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Millet Bu Ateşi Söndürebilecek Güce Sahip''

''Millet Bu Ateşi Söndürebilecek Güce Sahip''
Amasaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, "Herkes üzerine düşen görevi samimi bir şekilde yaparsa, nedenlerini niçinlerini sorgulamadan mevcut ateşi söndürüp soğutmaya yönelik çalışmalara destek verirse bu millet bu ateşi söndürebilecek güce sahiptir" dedi.

 

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, bugünlerde ülke olarak zor günler yaşandığını belirterek, "Son dönemde terör normal boyutlarının dışına çıkmış, dağlarda olan terör belki şehir merkezlerine belki hiç olmayan yerlere gelmiş, pek çok polisimiz, askerimiz güvenlik gücümüz şehit olmuş ve şehit olmaya devam ediyor. Dolayısıyla ülke olarak doluyuz. Herkes üzerine düşen görevi samimi bir şekilde yaparsa, nedenlerini niçinlerini sorgulamadan mevcut ateşi söndürüp soğutmaya yönelik çalışmalara destek verirse bu millet bu ateşi söndürebilecek güce sahiptir. Terörün istediği ortamlar bazen iyi niyetle başlayan gösteriler sonucunda bu olaylarla hiç alakası olmayan masum insanların işyerlerinin taşlanması, iş yerlerinin yakılması ve tahribat gibi sonuçlar veriyor. Aslında bu tür durumlar terör örgütlerinin istek noktası olduğu bilinen bir gerçek, terör ister PKK olsun, ister başka terör örgütleri olsun, hepsinin ortak bir hedefi var. Hangi taraftan kaç kişinin öldüğü önemli değil, ülkede bir belirsizlik, bir kaos insanlarda devlete, millete, askere, polise karşı bir güvensizlik ortamı oluşturmak temel gayeleri dolayısıyla buna da fırsat vermememiz gerekiyor" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 09.09.2015 : 18:01

Etiketler : Amasya    Rektörü    Orbay    Millet    Bu    Ateşi    Söndürebilecek    Güce    Sahip    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3869
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN