Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Vali Çınar’dan ’Birlik’ Çağrısı

Vali Çınar’dan ’Birlik’ Çağrısı
Bitlis Valisi Ahmet Çınar, barışın kenti Çanakkale’den geldiğini, orada dünya barışından söz ederken, burada ülke ve bölge barışının tesis edilmesi için çalıştıklarını söyledi. Vali Çınar, "Artık birlik ve güçlü olma zamanıdır. Biz bir olursak, güçlü olursak, barışta gelir, bütün bu zulümler de azalır" dedi.

 

 
Son kararnameyle Bitlis’e gelen Vali Çınır, Çanakkale ve Bitlis’i değerlendirirken, son yıllarda Türkiye’nin özellikle savunma sanayinde yaşadığı gelişmelerden rahatsız olanların bu bölgede ciddi sorunlar yaşatmaya çalıştıklarını söyledi. Vali Çınar, Türkiye’nin Çanakkale ruhuyla son 15-20 yılda savunma sanayindeki ataklarla, Arap ve Türk dünyasındaki mazlum ulusların umudu olduğunu, Türkiye’yi bir tehdit olarak görenlerin de bugün bu tür olayları ortaya çıkardıklarını anlatarak, şöyle konuştu:
 
"Barışın kenti bütün yüreğimizde olan Çanakkale. Neredeyse her ailesinden her köyünden bütün Türkiye’nin gazi ve şehit olduğu bir şehir Çanakkale. Dünyanın Çanakkale’yi çok sevdim, sloganımız barışın kentiydi. 1915 yılında 1 yıl süren istiklal savaşlarının çok yoğun yaşandığı, savaş taktiğinin uygulandığı büyük savaşı Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi ile büyük samimiyetle zaferi kazanarak bugünün geleceğine hediye ettiler. Çanakkale ruhunu bizim evlatlarımıza hediye etti. Bunu kaybetmemiz gerekiyor. Özgürlüğü, samimiyeti birliği ve beraberliği, milli olmayı, millet olmayı her şeyi içerisinde barındıran bir ruhtur. Bu ruhla hareket edersek bütün millet birlikte el ele üstesinden geliriz ve barışı da bu yolla tesis edebiliriz."
 
Vali Çınar, Bitlis’teki görevinin henüz birinci haftasında olduğunu da belirterek, "Vatan toprağı, bizim için her yer güzeldir. Vatan toprağının her yerinde görev yapmak bizim için bir onurdur. Allah’ın ’Kardeş ve birlik olun’ emrini yerine getirerek birlik ve beraberliği tesis etmeliyiz" dedi.
 

Yayın Tarihi : 09.09.2015 : 17:22

Etiketler : Bitlis    Valisi    Çınardan    birlik    Çağrısı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8216
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN