Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doğançay’ı 10 Bin Kişi Uğurladı

Doğançay’ı 10 Bin Kişi Uğurladı
Iğdır’da şehit düşen polis memuru 30 yaşındaki Yaşar Doğançay memleketi Bolu’nun Dörtdivan İlçesi’nde yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı. Eşinin tabutuna sarılıp fotoğrafını ’Canım, canım’ diyerek öpeni Gülistan Doğançay, ardından çocuklarına sarılarak "İki oğlum var, onları da vatana hazırlıyorum" dedi.

 

 
PKK’lı teröristlerin yola döşediği bombayı patlatması sonucu şehit olan 13 polisten Yaşar Doğançay için Dörtdivan İlçe Meydanı’nda tören düzenlendi. Şehidin cenazesi ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganlarıyla meydana getirilirken, birçok kişi gözyaşlarını tutamadı. Şehidin cenazesinin başında polisler nöbet tutarken, yakınları gözyaşlarına boğuldu. Doğum gününe iki gün kala şehit olan Yaşar Doğançay’ın eşi Gülistan, annesi Emine, şehidin kendisiyle aynı ismi taşıyan babası Yaşar Doğançay ile kardeşleri Türk Bayrağı’na sarılı şehidin cenazesine sarılarak ağladılar.
 
Eşinin fotoğrafını öpüp, okşarken ’Canım canım’ diyerek ağlayan Gülistan Doğançay, "Aşkım seni çok seviyorum. Hani bayramda burada olacaktın" dedi. Gülistan Doğançay, 2.5 yaşındaki oğlu Ömer Hilmi ve 6 aylık olan oğlu Ahmet Faruk’u kucağına alarak, "İki oğlum var, onları da vatana hazırlıyorum" diye seslenirken herkesi ağlattı. Şehidin cenazesinin başında nöbet tutan polis memuru da gözyaşlarını tutamadı.
 
Gülistan Doğançay ile annesi Emine Doğançay polis şapkaları takarken, kadın polis memurlarınca teskin edilmeye çalışıldı.
 
Öğle namazının ardından ilçe meydanında kılınan cenaze namazına Bolu Valisi Aydın Baruş, Düzce Valisi Ali Fidan, Ak Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ile Fehmi Küpçü, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yaklaşık 10 bin kişi katıldı.
 
Vali Aydın Baruş cenaze namazı sırasında şehidin polis şapkası takan babası Yaşar Doğançay’ın elini bir an olsun bırakmadı. Okunan duaların ardından şehidin cenazesi gözyaşlarıyla toprağa verilmek üzere Cemaller Köyü’ne götürüldü.

Yayın Tarihi : 09.09.2015 : 16:17

Etiketler : Şehit    Polisin    Yaşar    Doğançayı    İlçede    Bin    Kişi    Uğurladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7730
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN