Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Erzurum’da STK’lardan Teröre Ortak Tepki

Erzurum’da STK’lardan Teröre Ortak Tepki
Erzurum’da bulunan sivil toplum örgütleri kent meydanında bayrak açıp, terörü kınadı, şehitlere dua ettiler.

 

Türk Kadınlar Birliği Erzurum Şube Başkanı Sevim Çebi, ulu önder Atatürk’ün örnek alınması gerektiğini belirtti. Vatan için canlarını vermeye hazır olduklarını ifade eden Çebi, "Siz hain pusuları kuranlar. Unutmayın en kısa zamanda herkes kazdığı kuyuya düşer. Türküm, doğruyum, çalışkanım, vatan sağ olsun. Şehitlerimizin kanıyla yoğrulmuş topraklarımızın 1 milimetresini kimse alamaz" dedi.
 
Askerlik şubesine askere alınması için başvurduğuna dikkati çeken Filografi Sanatçısı Aysun Gemalmaz, "Beni de askere alın. Yavrularımın yanında olayım, kardeşlerimin yanında olayım. Lütfen tepkimizi gösterelim, bu kan dursun. Anneler daha çok ağlamasın. Daha fazla yetim çocuk ortada kalmasın. Kardeşlik ve dosluk istiyorum" diye konuştu. 
 
Harp Malulu Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Erzurum Şube Başkanı Recep Akgül, güvenlik kuvvetlerinin haince, hunharca ve kalleşçe vurularak şehit edildiklerinie işaret etti. Recep Akgül, "Bir Mehmetçiğimizi ve polisimizi dahi kaybetmeye tahammülümüz kalmamıştır. Büyük Türk milletinin şehit aileleri ve gazilerimizin duyarlı, metanetli, sabırlı olmalarını istiyorum. PKK ve benzeri terör örgütleri, asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Devletimiz, milletimizle beraber bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da terörle mücadelede hiçbir şekilde taviz vermeyecektir" diye konuştu.
 
Etkinlikte daha sonra Diyanet ve Vakıf çalışanları Sendikası (Diva-Sen) Erzurum Şube Başkanı hafız Osman Temel ise şehitler için Kuran-ı Kerim okudu ve dua etti.

Yayın Tarihi : 09.09.2015 : 15:52

Etiketler : Erzurumda    Stklardan    Teröre    Ortak    Tepki    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4786
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN