Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Anamur ve Silifke’de Gergin PKK Protestosu

Anamur ve Silifke’de Gergin PKK Protestosu
Mersin’in Silifke ve Anamur İlçeleri’nde PKK terör örgütü protesto edildi. Silifke’deki terör olayları protestosunda olaylar çıktı, 14 kişi gözaltına aldı.

 

Silifke’nin Atayurt Mahallesi’nde terör olaylarını protesto etmek isteyen grup ile mahallede yaşayan Kürtler arasında taşlı sopalı kavga çıktı. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma, tarafları havaya ateş açarak güçlükle yatıştırdı. Olaylar sırasında Hüsnü Koçak’ın işlettiği çay bahçesi de kimliği belirsiz kişiler tarafından ateşe verildi. İhbar üzerine olay yerine gelen Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri alevlere müdahale etmek istedi. Ancak bu sırada kimliği belirsiz kişiler tarafından ekiplere ateş açıldı. Ekipler ateş açılması üzerine bölgeden uzaklaşırken, çay bahçesi tamamen yandı. Protesto gösterilerinde bir akaryakıt istasyonu da taşlandı. Jandarma olayların büyümesini engellemek için güvenlik önlemlerini artırırken, olaylarla ilgili olarak 14 kişiyi gözaltına aldı.
 
ANAMUR’DA ŞEHİTLERE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ
 
Mersin’in Anamur İlçesi’nde de CHP Gençlik Kolları tarafından şehitlere saygı yürüyüşü yapıldı. Yaklaşık 500 kişi ellerinde Türk bayraklarıyla PKK’yı protesto etti. Dev Türk bayrağının da açıldığı yürüyüşün sonunda grup, olaysız dağıldı.

Yayın Tarihi : 09.09.2015 : 15:24

Etiketler : Anamur    Silifkede    Gergin    Pkk    Protestosu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6866
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN