Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sivas’ta Şehit Mezarlarına Karanfil

Sivas’ta Şehit Mezarlarına Karanfil
Sivas’ta faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşturulan Başkanlar Kurulu, artan terör olayları nedeniyle Yukarı Tekke Mezarlığı’ndaki şehit mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı.

 

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) öncülüğünde kentteki sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşturulan Başkanlar Kurulu, son günlerde artan terör eylemleri nedeniyle Yukarı Tekke Mezarlığına giderek şehitleri andı. İlk olarak Polis Şehitliği’ni ziyaret eden kurul, Paşa Cami imam hatibi Abdullah Koç’un burada okuduğu Kuran’ın ardından dua etti.
 
Grup daha sonra Garnizon Şehitliğine giderek dua edip mezarlara karanfil bıraktı. Ardından kent merkezindeki Atatürk Anıtı önüne gelen Başkanlar Kurulu, teröre tepki gösterdi. Grup adına konuşan STSO Başkanı Osman Yıldırım, "Bizler, bu ülkenin şehit aileleri ve gazileri, çalışan, üreten sanayicisi, esnafı, çiftçileri, işçileri, memurları ve basın kuruluşlarını oluşturan Başkanlar Kurulu olarak ortak paydamız vatanın bölünmez bütünlüğü, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hayatına saygıdır. Terörün dili, dini, rengi, ırkı ve hiç bir mazereti olamaz. Terör, terördür. Tüm bu terörist saldırıların hedefi birlik beraberliğimiz ve ülkemizdir. Aynı zamanda 78 milyonun kardeşliğidir. Herkes tarafından iyi bilinmelidir ki bu ülkenin birlik beraberlik duyguları hiçbir zaman çözülemeyecek kadar kökleşmiştir. 4 Eylül 1919’da Misakı Milli Sınırları içerisinde vatan bir bütündür, bölünemez kararının alındığı Sivas’tan tüm dünyaya 96 yıl sonra yine sesleniyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletini bölemeyeceksiniz" dedi.

Yayın Tarihi : 09.09.2015 : 13:51

Etiketler : Sivasta    Şehit    Mezarlarına    Karanfil    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8040
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN