Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Bu Vandallığa Dur Denilmelidir''

''Bu Vandallığa Dur Denilmelidir''
İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen, Hürriyet Gazetesi’ne iki gün arayla tekrar saldırılmasını kınadı. Bu vandallığa dur denilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Dikmen, “Basın ve ifade özgürlüğüne yönelik doğrudan tehdit niteliğindeki bu çirkin saldırılar durdurulmalı, olaya karışanlar derhal yakalanmalıdır" dedi.

 

Türkiye’nin tarihinde kara bir leke olarak duran “Madımak" olayını hatırlatan görüntülerin gazetecileri derin bir endişeye sevkettiğini dile getiren İGC Başkanı Misket Dikmen, şunları söyledi:
 
“Hürriyet gazetesine Pazar günü yapılan taşlı sopalı saldırının ardından henüz iki gün geçmişken bu saldırıya bir yenisi daha eklendi. Olayları dehşet ve endişe ile takip ediyoruz. Bir önceki saldırının ardından yetkili kişiler ve makamlar tarafından bu çirkin saldırıları kınayan, gerekli önlemlerin alınacağını ifade eden açıklamalar beklerken, en yetkili ağız tarafından Hürriyet gazetesine yönelik hedef göstermenin devam etmesi ikinci saldırı için cesaret vermiştir. Türkiye’nin önde gelen basın kuruluşuna karşı yapılan saldırılar, diğer gazetelere de gözdağı verme amacı taşımaktadır. Zor şartlar altında çalışan gazetecilerin üzerine yeni bir baskı unsuru daha yüklenmiştir. Devletin en tepesinden en alt kademesine kadar ilgili kişi ve kurumlar bu saldırıların bir vahşete dönüşmemesi için bir an önce gerekli önlemleri almalı ve yasal işlem başlatmalıdır. Doğrudan basın özgürlüğünü ve gazetecileri hedef alan bu saldırıyı kınıyor, Hürriyet ailesine bir kez daha geçmiş olsun diyoruz."

Yayın Tarihi : 09.09.2015 : 12:52

Etiketler : İzmir    Gazeteciler    Cemiyeti    Bu    Vandallığa    Dur    Denilmelidir    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3339
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN