Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çorlu’da HDP Binasına Saldırı: 6 Gözaltı

Çorlu’da HDP Binasına Saldırı: 6 Gözaltı
Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde dün gece terör saldırılarını protesto etmek için yürüyen gruptakiler HDP binasına saldırdı. Binaya Türk bayrağı asan grup, camları da taş atarak kırdı. Polis ekipleri TOMA ve biber gazlı müdahaleyle kalabalığı dağıtırken, 6 kişi gözaltına alındı.

 

Atatürk Meydanı’nda dün akşam saatlerinde toplanan yaklaşık 5 bin kişi, terör örgütü PKK’nın saldırılarını protesto etti. HDP’nin Çorlu’da bulunan İl Başkanlığı binasının önünden geçilirken, kalabalıktan bir grubun içeri girme girişimleri, polis tarafından engellendi. Parti binası önüne barikat kuran polis ekipleri önceki gece tabelası indirilen HDP İl Başkanlığı’na girilmesine izin vermedi. Barikatı aşamayan grup uzun süre caddeyi trafiğe kapatarak, ’Çorlu’da HDP istemiyoruz’ sloganı attı. Grup içerisinden bir kişi, yan binanın çatısından partinin olduğu binaya geçerek HDP parti bayrağını söküp yerine Türk bayrağı astı. Polisin uyarılarına rağmen gruptan bazıları parti binasına taşla saldırdı.
 
POLİS MÜDAHELE ETTİ
 
Polis, parti binasının önünde toplananlara ’Dağılın’ anonsları yaptı. Yapılan anonslarda, ’Demokratik hakkınızı kullandınız. Bu saate kadar yapmak istediklerinizin birçoğunu yaptığınız. Bu saatten sonra yapacağınız her şey kamu düzenini bozacak ve bizleri karşı karşıya getirecektir. Aranızdaki provokatörlere kanmayın. Size dağılmanız için birkaç dakika müsaade ediyoruz. Dağılmadığınız takdirde zor kullanmak suretiyle dağıtacağız sizleri. Hepinize teşekkür ediyoruz evlerinize giderek şehitlerimize dua ediniz" dedi.
 
6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
 
Grubun dağılmaması üzerine Çevik Kuvvet ekipleri bekleyen gruba TOMA ve biber gazıyla müdahale etti. Gazdan etkilenen 5 kişi çağrılan ambulanslarla Çorlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi edildi. Saat 03.00’e kadar süren olaylarda 6 kişi polis ekiplerince gözaltına alındı.

Yayın Tarihi : 09.09.2015 : 12:21

Etiketler : Çorluda    Hdp    Binasına    Saldırı    Gözaltı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9140
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN