Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’in Gurur Günü

İzmir’in kurtuluşunun 93. yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenkler konuldu, Konak Meydanı’nda ise süvari birliklerinin kente girişi ve Hükümet Konağı’na Türk Bayrağı’nı çekme sahnesi bir kez daha canlandırıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in 9 Eylül hediyesi olarak yaptığı balmumu Atatürk heykelinin açılışı da törenle gerçekleştirildi.

 

Peşpeşe gelen şehit haberleri nedeniyle bu yılki 9 Eylül töreni buruk geçti. İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümü etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Törene Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ege Ordusu Komutanı Org. Abdullah Recep ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile milletvekilleri, belediye başkanları; siyasi partilerin, kamu kuruluşları, üniversiteler ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Anıta çelenklerin sunulmasının ardından Konak Meydanı’na gelen süvari birlikleri, kentin kurtuluşunu simgeleyen tarihi sahneyi bir kez daha canlandırarak, İzmirlilerin alkışları arasında Türk Bayrağı’nı Hükümet Konağı’nın gönderine çekti. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tören sonrası Süvari Birlikleri Komutanı’na teşekkür plaketi sundu.
 
Büyükerşen’e heykel teşekkürü
 
Resmi törenlerin ardından, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne 9 Eylül armağanı olarak bizzat yaptığı balmumundan Atatürk heykelinin açılışı gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediye hizmet binasında sergilenen heykelin açılışını Bakan Eroğlu, Vali Toprak, Ege Ordusu Komutanı Org. Recep ve Başkan Kocaoğlu birlikte yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 9 Eylül 1922 tarihindeki kıyafetleriyle canlandırıldığı heykel nedeniyle Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e İzmirliler adına teşekkürlerini iletti. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise Mustafa Kemal Atatürk’ün üzerindeki üniformayı Büyük Taarruz öncesi 25 Ağustos’u 26 Ağustos’a bağlayan gece giydiğini belirterek, Prof. Dr. Büyükerşen’den aynı heykelden sergilenmek üzere Afyonkarahisar’a da yapmasını rica edeceklerini söyledi. 
 

Yayın Tarihi : 09.09.2015 : 12:11

Etiketler : İzmir in Gurur Günü    İzmir büyükşehir belediyesi    aziz kocaoğlu    9 eylül    izmir kurtuluşu    yerel    izmir    kanalben    haberler       


Yorumlar

8410
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN