Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bornovalılar Şehitler İçin Sokağa Döküldü

Bornovalılar Şehitler İçin Sokağa Döküldü
Arka arkaya gelen şehit haberleri Bornova'da tepkiyle karşılandı. Vatandaşlar terörü protesto etti.

 

Burak Cilasun / Ben TV

PKK'lı teröristlerin son dönemde askere ve polise karşı yaptığı saldırılar ile bu süreçte yaşanan kayıplar, Bornova'da binlerin sokağa dökülmesiyle sonuçlandı.

Turancı Hareket Platformu İzmir İl Başkanlığı önderliğinde Atsız Kültürevi önünden başlayan ve Mustafa Kemal Caddesi'nin trafiğe kapatılmasıyla sürdürülen yürüyüş kısa sürede büyük bir kalabalığa dönüştü.

Kitlenin Bornova Cumhuriyet Meydanı'na varması sonrasında önce şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Burada bir konuşma yapan THP Genel Başkanı Hasan Kocabey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Çözüm sürecinde terör örgütü silah stokladı." sözüne tepki gösterip , neden önlem alınmadığını sorarken, terörü lanetlemenin bir vatan görevi olduğunu dile getirdi.

Daha sonra yürüyüşe devam eden ve sayısı 2 bine varan grup, Bornova İlçe Jandarma Karakolu önüne doğru ilerledi. Ege Üniversitesi Rektörlüğü önünden geçerken, Fırat Yılmaz Çakıroğlu sloganları atan grup, jandarma karakolu önünde askerlere sevgi gösterisinde bulundu. 

 

Yayın Tarihi : 09.09.2015 : 10:57


Yorumlar

4541
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN