Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bursa’da Gergin Yürüyüş

Bursa’da Gergin Yürüyüş
Bursa’da Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen, "Şehide Saygı, Teröre Lanet" yürüyüşüne katılan kalabalık, HDP İl Teşkilatı binasına girmek isteyince gerginlik yaşandı. Polisin güçlükle engel olduğu kalabalıktan izin verilen bazı göstericilerin HDP’nin bulunduğu binanın çatı katına Türk Bayrağı astı. Topluluk, İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra dağıldı.

 

 
Bursa’da yaklaşık 10 bir kişi "Şehide Saygı Teröre Lanet" yürüyüşü için ellerinde Türk bayrakları ile Kent Meydanı’nda toplandı. Abdullah Öcalan ve HDP’nin aleyhine slogan atan hükümeti istifaya çağıran kalabalık, Heykel’e yürümek üzere yola çıktı. Bu sırada Fevzi Çakmak Caddesi’nden geçmekte olan kalabalık burada bulunan HDP İl Teşkilatı binasına girmek istedi. Geniş güvenlik önlemleri alan polis, göstericiler engelleyince gerginlik yaşandı. Bunun üzerine polis kalabalıkta bulunan bazı kişilerin en üst katta bulunan HDP binasının çatısına Türk Bayrağı’nı asmasına izin verdi. İstiklal Marşı’nı okuyan kalabalık yürüyüşe devam etti. Bu sırada yoldan geçen vatandaşlar alkışlarla otomobil ile seyir halinde olan sürücüler ise çaldıkları korna ile kalabalığa destek verdi.
 
Heykel’de Atatürk Anıtı’nın önüne gelen ve burada bir kez daha istiklal marşını okuyan kalabalık, Buras Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Rüştü Sütçü terörü protesto eden açıklamalarının ardından dağıldı.

Yayın Tarihi : 08.09.2015 : 21:41

Etiketler : Bursa    Gergin Yürüyüş    Ülkü Ocakları   


Yorumlar

3985
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN