Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmit’te Gerginlik

İzmit’te Gerginlik
Ülkü Ocakları tarafından Kocaeli’de düzenlenen ’Şehitlerimize Saygı Teröre Lanet’ adı altındaki yürüyüşüne katılanlar HDP il binasına girmek isteyince polis grubu dağıtmak için biber gazı kullandı. 

 

Merkez Bankası binası önünden toplanmayla başlayan yürüyüş nedeniyle kentte birçok yol ulaşıma kapatıldı. Kent içine giriş çıkışlar kontrol altına alınırken, polis HDP İl binası önünde barikat oluşturdu. Türk bayrakları ile yürüyen ve sık sık bölücü örgütü lanetleyen sloganlar atan Ülkü Ocakları’nın yürüyüşüne MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Ülkü Ocakları yöneticileri, MHP’nin milletvekili adayları va ülkücüler katıldı. Yaklaşık 5 bin kişilik grup Yürüyüş Yolu boyunca ilerlerken HDP il binasının bulunduğu alana girmek istedi. Ancak, polis burada barikat kurarak girişe engel oldu.
 
Daha sonra Sabri Yalım Parkı’na gelen kalabalık şehitler için okutulan Kuran’ı Kerim’i dinledi. MHP’li yöneticiler yürüyüşün bittiğini ve katılımcıların dağılmasını istemesine rağmen bazı gruplar HDP binasının önüne gelerek sloganlar atıp binaya girmek isteyince, polis onları biber gazı sıkarak uzaklaştırdı. İzmit’te saat 20.00’den sonra da bayraklarla donatılan araçlarla kent içinde terör protesto edildi.

Yayın Tarihi : 08.09.2015 : 21:14

Etiketler : İzmit    Teröre Lanet Yürüyüşü    Gerginlik   


Yorumlar

7571
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN