Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Aydın’da 3 Bin Kişi Terörü Lanetledi

Aydın’da 3 Bin Kişi Terörü Lanetledi
CHP Aydın İl Başkanlığı’nın öncülüğünde kentte düzenlenen yürüyüşe katılan yaklaşık 3 bin kişi, terörü lanetledi.

 

Son günlerde artan terör olayları üzerine CHP Aydın İl Başkanlığı tarafından yürüyüş düzenlendi. Sevgi Yolu’nda toplanan yaklaşık 3 bin kişi, Adnan Menderes Bulvarı’ndan ’Tayyip, Bilal’i askere gönder’, ’Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ ve ’Aydın uyuma şehidine sahip çık’ sloganları eşliğinde, Atatürk Kent Meydanı’na kadar yürüdü. CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı, Aydın milletvekilleri Metin Lütfü Baydar ve Fatih Atay, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Aydın Milletvekili aday adayı Fulya Üstündağ, CHP Efeler İlçe Başkanı Bayram İnci de yürüyüşe katıldı. Yürüyen grup meydanda şehitler için saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı’nı okundu.
 
CUMHURBAŞKANINA İSİM VERMEDEN ELEŞTİRİ
 
CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı, barışı kutlamak için toplanmayı arzu ettiğini ancak terörle müzakere edenler, Oslo’da her şeyi teslim edenler, Abdullah Öcalan’dan halk kahramanı yaratmaya çalışanlar ve Başkanlık unvanına sahip olabilmek için ’Ver 400 vekili bitsin yaşananlar’ diyenlerin bugünkü kaosun sorumluları olduklarını söyledi. Saatçı, şöyle konuştu: "Yüreğimiz yanıyor, ocaklara ateşler düştükçe. Bizler yeter dedikçe, eli kanlı, ağzı salyalı kişiler, daha fazla kan diyor. Eli kanlı terör örgütü ile Kaçak Saray’daki sözde kral, 7 Haziran’dan sonra kana doymak bilmediler. Yine olan mazlum, emekçi halk çocuklarına oluyor. Bizler yeter artık diyoruz. Daha fazla evlatlarımızın ölüm haberlerini almak istemiyoruz. Terörü yapanı, destekleyeni, terör üzerinden siyaset yapan kan tüccarlarını lanetliyoruz. Bir kişinin unvanı değişecek diye, daha fazla şehit haberi almak istemiyoruz. Şehitlerimizin kanının, mezar taşlarının üzerine basarak yükselmeye çalıştığın o unvanını da sarayınla birlikte başına yıkıp, seni başkan yaptırmayacağız."
 
BAYDAR: İSYANIMIZ BÜYÜK
 
CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfü Baydar da 7 Haziran’dan bu yana 100’e yakın şehit verildiğini anlatırken "400 milletvekili isteyenler bundan utanmalıdır. 1 Kasım da bu millet hesap soracaktır. İsyanımız büyüktür ama sağduyuyu sağlamaya çalışıyoruz. Milletin sabrı taşmıştır ancak bu aziz millet vakurluğunu korumaktadır" dedi.
 
CHP milletvekili aday adayı Fulya Üstündağ da ülkenin getirildiği duruma ve buna sebep olanlara tepki gösterdi.

Yayın Tarihi : 08.09.2015 : 21:05

Etiketler : Aydın    Terör    Lanet   


Yorumlar

7835
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN