Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Delican'dan 9 Eylül Mesajı

Delican'dan 9 Eylül Mesajı
AK Parti İl Başkanı Bülent Delican İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, aziz milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bütün vatan sathında başlattığı kurtuluş mücadelesi yolculuğunun 9 Eylül 1922'de İzmir'in işgalden kurtarılmasıyla sona erdiğine dikkat çekerek, "9 Eylül sadece İzmir için değiş tüm Türkiye için guru verici ve anlamlı bir gündür" dedi. 
 
Başkan Delican mesajında şu ifadelere yer verdi; " Büyük milletimizin, aziz vatanın bağımsızlığı için başlattığı ve tarihin akışını değiştirdiği destansı kurtuluş mücadelesi, Dumlupınar ve Sakarya’da elde edilen büyük zaferlerin sonrasında, 9 Eylül 1922’de güzel İzmir’in düşman işgalinden kurtarılmasıyla son bulmuştur.9 Eylül sadece İzmir'in kurtuluşu değil aynı zamanda Kurtuluş Savaşının noktalanıp Cumhuriyetimizin kuruluşunun başlangıç tarihi olmuştur. Ülke menfaatleri için her zaman tek yürek olduk bundan sonrada olmaya devam etmeliyiz. 9 Eylül sadece İzmir’in değil tüm Türkiye’nin kurtuluş günüdür. 
 
Son günlerde ülkemizde yaşanan, yüreğimizi yakan terör olaylarını tarihimizdeki aynı birlik ve beraberlik inancımızla sonlandıracağız. Bu düşüncelerle, güzel İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93’üncü yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, tüm İzmirli hemşerilerimizi sevgiyle selamlıyorum.”

Yayın Tarihi : 08.09.2015 : 17:09

Etiketler : izmir    düşman işgali    ak parti    il başkanı    bülent delican    bentv    kanalben   


Yorumlar

8067
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN