Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Cezaevinden Katıldı 2. Oldu

Cezaevinden Katıldı 2. Oldu
Cezaevi’nden özel izinle çıkarak 663’üncüsü düzenlenen Elmalı Yeşil Yayla Güreşleri’ne katılan Hasan Borucu, hem 2’nci oldu, hem de 1500 pehlivan arkasında en teknik güreşçi seçildi.

 

Bir suçtan dolayı tutuklu bulunan Hasan Borucu, Elmalı Yeşil Yayla Güreşleri’ne özel izinle katıldı. Hasan Borucu, 4-6 Eylül düzenlenen güreşlerde finale kadar yükseldi, ancak rakibine yenildi.
 
’GÜREŞ BENİM HAYATIM’
 
Güreşlere cezaevinin kısıtlı koşullarında hazırlandığını belirten Hasan Borucu, daha önce 4 birincilik ve 1 üçüncülüğü olduğunu söyledi. Güreşin yaşamının bir parçası olduğunu vurgulayan Hasan Borucu, "Cezaevine ilk girdiğimde çok zor zamanlar yaşadım. Hayatıma son vermeyi düşünmeme rağmen güreş için yaşamaya karar verdim. Çünkü güreş hayatta en zevk aldığım, beni en mutlu eden şey" dedi.
 
BAŞKAN TÜREL SAHİP ÇIKTI
 
Sporcuların iyi beslenmesi gerektiğinibeyirten Hasan Borucu, peynir, zeytin, ekmekle beslenerek turnuvaya katıldığını söyledi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel’in kendisine sahip çıktığını belirten Borucu, şöyle konuştu:
 
"Bundan sonraki güreşlere daha iyi hazırlanıp birinci olmak istiyorum. Cezaevi şartlarına göre çok iyi bir performans sergiledim. Güreşe ilk defa Başkan Türel’in kurduğu Büyükşehir Belediyesi Güreş Kulübü’nde 10 yıl önce başlamıştım."
 
"KONDİSYONUM EKSİK"
 
Antrenman eksikliğinden dolayı kondisyon olarak tüm güreşçilerin gerisinde olduğunu da anlatan Hasan Borucu, son oyarak şöyle dedi:
 
"Müsabakalarımda ayakta iç kazıkla paça, kazık, künde gibi oyunlar yaptım. Başarılı olarak finalde mücadele etmeye hak kazandım. İnşallah daha başarıyı olmak içinh çaba harcayacağım."

Yayın Tarihi : 08.09.2015 : 16:48

Etiketler : Cezaevinden    Özel    İzinle    Katıldığı    Güreşlerde    nci    Oldu    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5939
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN