Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Baba Evlerine Ateş Düştü

Baba Evlerine Ateş Düştü
Iğdır’da Dilucu Sınır Kapısı’na giderken Hasanhan Köyü yakınlarında, PKK’lı teröristlerin yola önceden döşedikleri yaklaşık bir ton bombayı uzaktan kumanda ile patlatmasıyla şehit olan 13 Emniyet görevlisinden 25 yaşındaki İbrahim Derindere ile 26 yaşındaki Yalçın Palıt’ın Adana’daki baba evlerine ateş düştü.

 

Merkez Sarıçam İlçesi’nde oturan şehit İbrahim Derindere’nin acı haberini alan baba Bayram Derindere sinir krizi geçirdi. Acı haberle birlikte şehit yakınları ve komşuları eve akın ederken tek katlı müstakil binaya Türk bayrakları asıldı. Belediye ekipleri de sokağa taziye çadırı kurdu. 5 yıllık polis olan ve 2 yaşında Hafize adında bir kız çocuğu olan İbrahim Derindere’nin cenazesinin derede toprağa verileceğine eşi ev kadını Şeyma’nın karar vereceği bildirildi. Derindere’nin babasından boşanan annesi Fatma’nın da aynı mahalledeki evinde acı haberini alınca sinir krizi geçirdiği bildirildi.
 
BABA YAYLADA ÖĞRENDİ
 
Bekar olan polis memuru Yalçın Palıt’ın merkez Çukurova İlçesi Huzurevleri Mahallesi’nde oturan babası emekli işçi Necati Palıt acı haberi Aladağ İlçesi’nin Kökez Yaylası’nda aldı. Adana’daki evine gelen baba Necati Palıt, görüntü alan gazetecilere, "Benim oğlum şehit olmuş siz ne çekiyorsunuz?" diye tepki gösterdi. Annesi Sabiha’yı 4 yaşında iken kaybeden ve babasının yeniden evlendiği Raziye Palıt tarafından büyütülen Yalçın Palıt’ın Ağrı’nın Doğubayazıt’tan Iğdır’a atandığı ve 20 gün önce görevine başladığı bildirildi.
 
Yalçın Palıt’ın Doğubayazıt’ta şark görevini tamamlamasına karşın kendi isteğiyle Doğu ilini istediği öğrenildi. Yalçın Palıt’ın cenazesi Adana Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Yayın Tarihi : 08.09.2015 : 16:26

Etiketler : Iğdırda    Şehit    Olan    Polisin    Adanadaki    Baba    Evlerine    Ateş    Düştü    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1962
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN