Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Askere Alınmak İçin Dilekçe Verdiler

Askere Alınmak İçin Dilekçe Verdiler
Eskişehir’de Türk Eğitim Sen üyeleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki askeri birliklerle beraber PKK terör örgütüne karşı mücadelede görev almak için askerlik şubesine dilekçe verdi.

 

 
Türk Eğitim Sen üyesi yaklaşık 200 kişi ellerinde Türk Bayraklarıyla öğle saatlerinde Cunidiye Mahallesi’ndeki Eskişehir Askerlik Şubesi önünde toplandı. Sendika üyelerine bazı vatandaşlar da destek verdi. 55 yaşındaki ev hanımı Nermin Çelik askere gitmek istediğini söyledi. Askerlik Şubesi önünde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunan kalabalık İstiklal Marşı’nın ardından dua okudu.
 
Kalabalığa hitaben konuşma yapan Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Haydar Urfalı "Yaşadığımız bu süreçte bir yanda polislerimiz, diğer yanda Mehmetçiklerimiz artan ve azgınlaşan hain saldırıların kurbanı olmakta, her gün Anadolu’nun dört bir yanından ocaklarda yükselen feryatlar, acı, gözyaşı ve hüzün, bağrımıza bir bıçak gibi saplanmaktadır. Ocaklara yangınlar düşüren terörü ve kalleşçe, adice evlatlarımızı katleden kirli ve kiralık terör çetesi PKK’yı lanetliyoruz" dedi.
 
Yapılan konuşmaların ardından kalabalık, ’Ülkemizin içinde bulunduğu terörle mücadele ortamına katkıda bulunmak için Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki askeri birliklere, hain PKK’ya ve türevlerine karşı mücadele etmek için görev almak istiyorum’ yazılı dilekçeleri imzalayarak topluca Askerlik Şubesi’nde görevli bir asteğmene teslim etti. 
 
Grup, askerlik şubesi önünden kent merkezine doğru "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK" ve "Eskişehir uyuma şehidine sahip çık" sloganları atarak yürüdü. Yaklaşık 500 metre kadar yürüyen grup daha sonra dağıldı.
 
 
 

Yayın Tarihi : 08.09.2015 : 15:27

Etiketler : Askere    Alınmak    İçin    Dilekçe    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1507
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN