Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dev Yarasalar Korkutuyor

Dev Yarasalar Korkutuyor
Avustralya ormanlarında bulunan ve görüntüleriyle korkutan dev yarasalar görenleri hayrete düşürüyor. Korkunç yaratıklar olarak algılanan dev yarasalar, doğanın dengesi için çok önemli bir görevi yerine getiriyor. Ne kan emen ne de insana zarara veren ve sadece meyvelerle beslenen dev yarasalar İngilizce olarak Uçan tilki olarak adlandırılıyor.

 

Dev yarasalar, Avustralya’nın bir çok ormanında ve bazen kent içindeki parklardaki ağaçlarda asılı görülürler. Yerli halk tarafından benimsenmiş dev yarasalar, ülkeyi ziyarete gelen turistler için büyük atraksiyon olarak ilgi görüyor. Gece aktif olan dev yarasalar, gündüzleri ağaca asılı olarak uyurlar ve üremelerini bile asılı iken yaparlar. Avustralya’da korunan dev yarasalar, Malezya, Endonezya ve Tayland’da yok olma tehlikesi ile karşı karşıyalar. Bilim adamları, özellikle Malezya’nın batısında yaşayan dünyanın en büyük yarasa türünün, aşırı avlanma nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirtiyor. Bu yarasaları Malezya’da yemek ve spor amaçlı avlamak serbest. Ancak, araştırmacılar avlanma bu hızla devam ederse, büyük uçan tilkilerin Güney Doğu Asya’da altı yıl içinde yok olabileceğini söylüyor. Dev yarasalar, normal koşullarda otuz yıl kadar yaşayabiliyor.

Yayın Tarihi : 08.09.2015 : 14:49

Etiketler : Avustralyadaki    Dev    Yarasalar    Görenleri    Hayrete    Düşürüyor    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5575
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN