Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayraklı Kurban Bayramına Hazır

Bayraklı Kurban Bayramına Hazır
Bayraklı Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Doğançay kurban satış ve kesim yerinde hazırlıklarını tamamladı. Her gün Türkiye'nin farklı illerinden satıcıların tek tek yerleştiği kurban pazarında hararetli pazarlıklar başlarken, zabıta ve veteriner hekimler kontrollerini sürdürüyor.

 

Kars'tan Aydın'a, Muş'tan Ağrı'ya kadar ülkenin çeşitli yerlerinden gelen satıcılar Kurban Bayramı için Bayraklı Belediyesi Doğançay Kurban satış ve kesim yerine akın etmeye başladı. Yaşanan yoğunlukla beraber Zabıta ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de harekete geçti. Ekipler, alana yeni gelen pazarcılara yer tesliminde bulunurken aynı zamanda hayvanların küpelerini tek tek kayda geçirip, sevk irsaliyelerini kontrol ediyor. Kurban satış ve kesim yerinde genel asayiş düzenini de sağlayan belediye görevlileri 24 saat alanda bulunan nöbetçi ekiplerle belediye birimleri arasındaki koordinasyonu sağlıyor. Temizlik görevlileri ise bölgede çalışma yürütüyor. Öte yandan vatandaşlar Bayraklı Doğançay'da kurulacak çadırlar haricinde Yeni Girne, Çamkıran, Özkanlar ve Gümüşpala pazaryerlerinde kurban kesimi yapabilecek.
 
VETENERİNER HEKİMLER KONTROLDE
 
Veteriner İşleri Müdürlüğü ise hekimleriyle gelen küçük ve büyükbaş üzerinde denetimlerini sürdürüyor. Veterinerler vatandaşların hayvanlarla ilgili yaş ve sağlık gibi konularda merak edilen sorularını yanıtlıyor. Olası kaçak hayvanlara müdahale için bir ekip oluşturulurken çalışmanın bayram sonuna kadar süreceği bildirildi.
 
GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI
 
Belediye olarak Kurban Bayramı öncesi gerekli önlemleri aldıklarını dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Vatandaşlarımızın sağlıklı koşullarda kurban satın alması ve kesim yaptırması için çalışıyoruz. Satıcılar da yavaş yavaş toplanmaya başladı. Veteriner hekimlerimiz gerekli kontrolleri yapıyor. Temizlik bizim için önemli. Bunun için özel bir ekip oluşturduk" dedi.
 

Yayın Tarihi : 08.09.2015 : 13:56

Etiketler : bayraklı    kurban    bayram    hazır    bentv    kanalben   


Yorumlar

1785
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN