Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehidin Adı Parka Verilecek

Şehidin Adı Parka Verilecek
Güzelbahçe Belediye Meclisi, Muş'un Malazgirt İlçesi'nde PKK'lılar tarafından yapılan silahlı saldırıda şehit düşen Binbaşı Arslan Kulaksız'ın adını Güzelbahçe Yelki'deki evinin yakınında yapılacak parka verdi. Park içerisine ayrıca bir de şehitler anıtı yapılacak.

 

 
Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, belediye meclisi oturumunda, Yelki Mahallesi'ndeki Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi 2267 Sokak ile 2330 sokaklar arasında kalan Palmiye -7 Sitesi yanındaki yaklaşık 5 bin metrekarelik yeşil alana yapacakları parka 'Conba Tepesi Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız Parkı' isminin verilmesini önerdi. Başkanlık önergesi CHP, DSP ve AKP'li meclis üyelerinin oylarıyla oybirliği ile kabul edildi.
 
 
Başkan İnce, sözkonusu bölgenin tarihi isminin “Conba tepesi" olduğunu belirterek,“Hem tarihi bölgemizin hem de şehitlerimizin ismini yaşatmak için yapacağımız bu parka 'Conba Tepesi Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız Parkı" adını verdik. Parkın içerisinde ayrıca İzmirli heykeltıraş Cumhur Ata Türk tarafından yapılan ve tüm şehitlerimizi simgeleyen bir anıt yer alacak. Ağlayan bir şehit anası ve gökyüzüne açılmış dua eden iki el olacak. Anıtın üzerinde ayrıca Güzelbahçeli diğer şehitlerimizin de isimleri yer alacak" dedi.
 

Yayın Tarihi : 08.09.2015 : 13:50

Etiketler : izmir    güzelbahçe    kulaksız    şehit    park    bentv    kanalben   


Yorumlar

2183
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN