Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP’den Teröre ve İktidara Kınama

CHP’den Teröre ve İktidara Kınama
Antalya’da CHP il başkanlığınca düzenlenen ’teröre hayır’ eyleminde İl Başkanı Semih Esen, art arda gelen şehitler için AK Parti iktidarını sorumlu tuttu, "Ne acıdır ki, utanmaları gerekenler bu durumdan bile kendileri için mağduriyet yaratma çabası içindedirler" dedi.

 

CHP Antalya İl Yönetimi, Konyaaltı varyantındaki Şehitler Anıtı’nda milletvekilleri Niyazi Nefi Kara, Çetin Osman Budak ve Devrim Kök’ün de katıldığı kitlesel basın açıklamasıyla artan terör olaylarını kınadı, barış çağrısı yaptı.
 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açıklamada İl Başkanı Semih Esen, Türkiye’nin barış ortamından hızla uzaklaştığını belirterek şunları söyledi:
 
"Terör başlığı altında yer alan hiçbir metnin ’ama’sı yoktur. Şiddetin, silahın konuştuğu yerde dinleme, anlama, değerlendirme biter. Paralel yapılanma için ’Bizi kandırdılar’ diyen AKP, ’Barış görüşürken silah stoklamışlar, asfaltın altına mayın döşemişler’ gibi devlet yönetme ciddiyetinden uzak sözler söylemektedir. Devleti acze düşürdüklerini bir kere daha itiraf etmişlerdir. Ne acıdır ki, utanmaları gerekenler, bu durumdan bile kendileri için mağduriyet yaratma çabası içindedirler. En son ’400 vekil verseydiniz bunlar olmazdı’ söylemiyle şu ortamda bile kendi başkanlık hayallerini düşünenleri kınıyor ve halkın vicdanına havale ediyoruz."
 
AK Parti’nin artık bir kişinin hırs ve egolarının tutsağı haline geldiğini ve böylesi bir partinin artık ülkeye barış getiremeyeceğini savunan Esen, açıklamasında terör ve terör örgütü PKK’yı kınarken, barış çağrısı yaptı.

Yayın Tarihi : 08.09.2015 : 12:57

Etiketler : Antalya    Chpden    Teröre    İktidara    Kınama    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2245
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN