Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türkiye Şehitleri İçin Ayağa Kalktı

Türkiye Şehitleri İçin Ayağa Kalktı
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi'nde PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırıda 16 askerin şehit edilmesi, Türkiye'nin genelinde vatandaşlar tarafından protesto edildi.

 

İzmir'in Dikili İlçesi'nde, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi'nde PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırıda 16 askerin şehit edilmesini protesto eden vatandaşlar HDP binasını taşlayıp tabelasını indirdi. 
 
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nin Dağlıca Bölgesi'nde PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen hain saldırıda 16 askerin şehit edilmesine tepki gösteren bir grup, sosyal medya üzerinden örgütlenerek protesto gösterisi düzenledi. Dün akşam saatlerinde Atatürk Meydanı'nda toplanan grup Türk Bayrağı açtı. Atatürkçü Düşünce Derneği Dikili Şube Başkanlığı'nca meydanda bulunan Atatürk Heykeli önünde basın açıklaması yapıltı. Dikili Belediyesi CHP Meclis Üyelerinin de katıldığı basın açıklamasında Atatürk'ün "Yurtta sulh, cihanda sulh" sözü hatırlatılarak, barış isteminde bulunuldu. Daha sonra burada toplanan diğer gruplar, polisin izin vermemesine rağmen yürüyüşe geçti. Ellerinde Türk bayrakları bulunan ve yaklaşık bin 500 kişiden oluşan grup, sahil yolundan geçerek Adnan Menderes Caddesi'ne çıktı. Yürüyüş esnasında "Ne Mutlu Türk'üm diyene", "Her Türk asker doğar", "Dikili uyuma şehidine sahip çık" sloganları atan grup, AKP Dikili İlçe Binası önünden geçerken ise AK Parti'yi yuhalayarak protesto etti. Bu sırada yürüyüşten ayrılan bir grup koşarak HDP İlçe Binası önüne geldi. HDP İlçe Binasını taşlamaya çalışan gruba burada hazır bekletilen TOMA tarafından tazyikli su, Çevik Kuvvet ekiplerince biber gazı sıkıldı. Yapılan müdahaleye rağmen TOMA'nın arkasından geçen birkaç kişi HDP İlçe Binası'nın camlarını taşlayarak kırdı. Bina çatısına çıkan bir kişi ise tabelayı indirerek buraya Türk Bayrağı astı. Olaylar sırasında biber gazından etkilenen bir kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı.
 
TERÖR PROTESTOSUNDA YOL KAPATIP OTOBÜSLERİN CAMLARINI KIRDILAR
 
Antalya’nın Gazipaşa İlçesi’nde terör olaylarını protesto eden bir grup, Antalya- Mersin karayolunu trafiğe kapattı. Özellikle Doğu ve Güneydoğu illerine yolcu taşıyan otobüslerin geçişine izin vermeyen grup, durdurdukları otobüslere Türk Bayrağı astı. Grubun saldırısına uğrayan iki yolcu otobüsünün ise camları kırıldı.
 
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne bağlı Dağlıca bölgesindeki terör saldırısını protesto etmek isteyen grup, dün saat 22.30 sıralarında ilçe merkezinden geçen Antalya- Mersin D400 karayolunu trafiğe kapattı. Türk bayrakları taşıyan grup, yolu işgal ederek özellikle Doğu ve Güneydoğu illerine yolcu taşıyan otobüsleri durdurdu. Öfkeli kalabalık bayrak olmayan otobüslere bayrak asarken, jandarma ekipleri uzun süre kalabalığı dağıtmak için çaba sarf etti.
 
İKİ OTOBÜSÜN CAMLARI KIRILDI
 
Grup, geçmeye çalışan bir otobüsün camlarını kırarken, jandarma ekipleri otobüsteki yolcuları tahliye etti. Bir başka firmaya ait otobüsün sürücüsü ve muavininin zafer işareti yaptığını iddia eden grup, bu otobüsün camlarını kırıp, lastiğini patlattı. Jandarma korumasına alınan otobüsteki yolcular yaklaşık 1 saat araçtan indirilmedi. Kadın ve çocuklar jandarma nezaretinde otobüsten indirilerek jandarma aracıyla merkeze getirildi. Daha sonra otobüs kalabalık arasından jandarma eşliğinde çıkarıldı.
 
YOLCULAR RESTORANA SIĞINDI
 
Grup daha sonra olay yerinden yaklaşık 300 metre uzaklıkta otobüslerin mola verdiği tesislere geldi. Tesislerde duran otobüslerdeki yolcular kalabalığı görünce restorana sığındı. Jandarma restoran girişini kapatırken, içeri giremeyen grubun saldırısı sonucu restoranın camları kırıldı. Bir süre daha bekledikten sonra İstiklal Marşı okuyan grup dağıldı.
 
SAKARYA'DA HDP İL BİNASINDAKİ TABELALARI SÖKÜP YAKTILAR, GÖRÜNTÜLERİNİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILAR 
 
Hakkari Dağlıca'da PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu 16 askerin şehit olması, Sakarya'da 2 bin kişinin katıldığı bayraklı yürüyüşü ile protesto edildi. Kalabalıktan ayrılan bir grup, HDP İl binasının bulunduğu işhanına girerek 3'ncü katta bulunan HDP tabelalarını indirip caddeye attı. HDP’ye büyük Türk Bayrağı asılırken, caddeye atılan tabelalar ise yakıldı.
 
Adapazarı’nda dün akşam sosyal medya üzerinden örgütlenen yaklaşık 2 bin kişi, teröre tepki için Sakarya Atatürk Stadı önünde toplandı. Kalabalık ellerinde Türk bayraklarıyla 'Ya Allah bismillh Allahu Ekber' sloganlarıyla Çark Caddesi boyunca yürüdü. Yürüyüş sırasında çevrede bulunan vatandaşlar da gruba destek verdi. Bayraklar sallayarak şehir merkezindeki Kent Meydanı'na gelen kalabalık burada bir süre bekledi. Sloganlar atarak Hakkari'deki hain saldırıda 16 askerin şehit olması nedeniyle teröre lanet yağdıran kalabalıktan bazıları daha sonra Adapazarı şehir merkezi Kavaklar Caddesinde bulunan HDP İl Binası'na yürüdü.
 
Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı çevik kuvvet ekipleri grubun bir bölümüne engel oldu. Yaklaşık 200 kişi ise HDP İl Binası önünde yürüyüş sonrası toplanırken, gruptan bazı kişiler 4 katlı binanın 3'üncü katında bulunan HDP Binası'nın balkonuna yan daireden girerek parti tabelasını söktü. Yerine dev bir Türk Bayrağı asan göstericiler, beraberlerinde indirdikleri tabelayı ise cadde ortasında kolonya ile yaktı. Grup, polis uyarılarının ardından dağıldı. 
 
HDP il binasındaki parti binasını indirip cadde yakan ve bu görüntüleri cep telefonlarına kaydeden protestocular, daha sonra sosyal medya takipçileriyle paylaştı. 
 
TERÖR PROTESTOSUNDA GERGİNLİK
 
İzmir'in Bergama İlçesi'nde, çok sayıda vatandaş Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi'nde 16 askerin şehit edilmesini protesto ederken Kürt kökenli vatandaşların yaşadığı mahallelere yürümek isteyen gruba polis TOMA'yla su sıkarak engel oldu. 
 
Maltepe Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Parkı'nda saat 20.30 da toplanmaya başlayan vatandaşlar Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Grup yürüyüş sırasında sık sık "Kahrolsun PKK", "İmralı yıkılsın Apo asılsın", "Polise, askere uzanan eller kırılsın" ,"Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganlarını attı. Cumhuriyet Meydanı'nda İstiklal Marşı'nı okuyan grup daha sonra Kürt kökenli vatandaşların bulunduğu Selçuk Mahallesi ve Zafer Mahallesi'ne yürümek istedi. Polis "Teröre tepki eyleminiz sona ermiştir lütfen dağılın" uyarılarına rağmen yürümek isteyen gruba TOMA'yla su sıkılarak müdahale edildi. 
 
Polis ekipleri mahalle girişlerinde ve HDP ile AK Parti binaları önünde güvenlik önlemlerini arttırdı.
 
KIRKLARELİ’NDE ŞEHİTLER İÇİN OTURMA EYLEMİ
 
Kırklareli’nde ellerinde Türk bayrakları toplanan 300 kişilik kalabalık, Atatürk anıtında bir araya gelerek Dağlıca bölgesinde PKK teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan 16 asker için oturma eylemi yaptı.
 
Sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenen protesto eylemine yaklaşık 300 kişi katıldı. Valilik önünde toplanan kalabalık sloganlar atarken, Atatürk anıtı önünde de oturma eylemi yaptı. Dağlıca kırsalında PKK’lı teröristlerin 16 askeri şehit etmesi protesto edilirken, terör lanetlendi. Kalabalık adına konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği Kırklareli Şube Başkanı Hayri Girgin son günlerde yaşanan terör olaylarına dikkat çekerek, “Ülkemizde bir savaş yok. Ülkemizde terörle mücadele var. Bunların üzerinden beslenenler var. Şehitlerimizin kanından beslenenler var. Kulakları var, işitmezler. Bugün dedik Dağlıca yüreğimizi dağladı. Bu günde dedik ki dudaklarımızla değil, yüreğimizle konuşalım. Yüreği olanlar varsa anlasın. İnterneti hepimiz kullanıyoruz. Lütfen İnternetteki duyarlılığımızı lütfen alanlara indirelim” dedi.
 
Oturma eylemine katılan Kırklareli Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Siyam Kesimoğlu da terörün amacının birlik içinde yaşayanlara korku salmak olduğunu belirterek, “O çocukların hepsi bizim çocuklarımız. Askerimiz, polisimiz, vatandaşımız, özellikle güvenlik güçlerimizin suçu bu vatan topraklarını savunmak. Bu Cumhuriyete sahip çıkmak. Kanla çizilmiş bu sınırlar içerisinde birlik içinde yaşayan bu insanların korku sokmak, nifak sokmak istiyorlar” diye konuştu. Kalabalık yarım saatlik oturma eyleminin ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
 
ESKİŞEHİR'DE HDP İL ÖRGÜTÜNÜN BULUNDUĞU İŞ MERKEZİ GİRİŞİNDE TÜRK BAYRAĞI ASTILAR
 
Eskişehir'de yaklaşık 300 kişi terör saldırılarını protesto etmek amacıyla ellerinde Türk bayraklarıyla yürüdü. Polis, kalabalığın HDP il binası önüne gitmelerine izin vermedi. Gruptaki 3-4 kişi yanlarında getirdikleri Türk Bayrağı'nı HDP İl örgütünün bulunduğu iş merkezinin girişine plastik kelepçeyle astı.
 
Geceleyin İsmet İnönü Caddesi'nde toplanan yaklaşık 300 kişi çeşitli sloganlar atarak Sakarya Caddesi'ndeki HDP il binasına doğru yürüyüşe geçti. TOMA'lı Çevik Kuvvet polisleri kurdukları barikatla kalabalığı HDP'nin olduğu iş merkezine yaklaştırmadı. Kalabalıkla polisler arasında zaman zaman arbede yaşandı, kalabalık arasındaki bazı kişiler polis barikatını aşmaya çalıştı. Yaşanan arbedenin ardından polisler, kalabalık arasındaki 3-4 kişinin geçişine izin verdi. Bu kişiler yanlarında getirdikleri Türk Bayrağı'nı plastik kelepçeye HDP İl örgütünün bulunduğu 7 katlı iş merkezinin girişine astı.
 
Kalabalık HDP tabelasının indirilmesini istedi. Polislerin uyarılarının ardından kalabalık çeşitli sloganlar attıktan sonra dağıldı.
 
EDREMİT'TE HDP BİNASI TAŞLANDI, TABELASI İNDİRİLDİ
 
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nin Dağlıca Bölgesi'nde PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda, 16 askerin şehit edilmesine, Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde tepki gösteren bir grup, HDP İlçe binasına önce Türk Bayrağı astı sonra tabelasını indirdi.
 
Cumhuriyet Meydanı'nda saat 21.00 sıralarında toplanan yaklaşık 25 kişilik grup yürüyüşe geçerek HDP Edremit İlçe Örgütü'nün bulunduğu Cayiçi Caddesi'nde "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", Her Türk asker doğar" sloganı attı. Sloganlar atarak tekrar Cumhuriyet Meydanı'na gelen gruba katılımlarla yaklaşık bin kişiye ulaştı. Tekrar HDP'nin binasının bulunduğu Çayiçi Caddesi'ndeki Arıkan Pasajı'na yönelen grup, binanın önüne geldiğinde polis barikatıyla karşılaştı. Ellerinde Türk bayrakları taşıyan ve terör örgütü aleyhine slogan atan grupta bulunanlardan bir bölümü polis bariyerini aştı. Binaya tırmanan göstericiler, 1'inci kattaki HDP İlçe Örgütü'ne Türk Bayrağı astı. Daha sonra parti binasının iki penceresi taş atarak kırıldı. Bir süre daha slogan atan göstericiler, zaman zaman polis ekipleriyle gerginlik yaşadı. Binaya çıkan bir kişi, parti tabelasını tekmeledikten sonra aşağıya attı. HDP tabelasını indiren grup, yeniden slogan atarak Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü daha sonra sloganlar atarak dağıldı.
 
TAKSİCİLERDEN "TERÖR" PROTESTOSU
 
Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısında 16 askerin şehit olması üzerine, İstanbul'da taksi sürücüleri araçlarını Türk bayraklarıyla donatıp konvoy yaparak terörü protesto etti. İstanbul Anadolu Yakası'nda çalışan yaklaşık 200 taksici, Türk bayraklarıyla donattıkları araçlarıyla Üsküdar Meydanı'nda toplandı. Burada yolu trafiği kapatarak İstiklal Marşı okuyan grup basın açıklamasının ardından, kornalar eşliğinde konvoy oluşturarak Anadolu Yakasında dolaştı. Yolda seyir halinde olan diğer sürücüler de korno çalarak taksilere destek verdi.
 
Taksiciler adına konuşan Ömer Engin, terör saldırıları ve şehit haberlerinin herkesin içini yaktığını dile getirdi. Taksiciler olarak her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını vurgulayan Engin, terör olaylarının bitmesi için herkesin elini taşın altına sokması gerektiğini söyledi.
 
HDP İL BAŞKANLIĞININ BULUNDUĞU DAİRE ATEŞE VERİLDİ
 
Hakkari’deki terör saldırılarını protesto eden bir grup, Pirimehmet Mahallesi’ndeki 4 katlı binanın üst katındaki HDP il başkanlığının bulunduğu daireyi ateşe verdi. İtfaiyenin güçlükle söndürdüğü yangında dairede büyük hasar oluştu.
 
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne bağlı Dağlıca bölgesindeki PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda 16 askerin şehit edilmesi, 6’sının da yaralanması olayının ardından Isparta Kent Meydanı’nda toplanan yaklaşık 500 kişilik grup, Pirimehmet Mahallesi’ndeki HDP binasına yürüdü. Grup, binanın dış cephesinde asılı olan HDP tabelasını indirmek istedi.
 
Polis bina önünde güvenlik önlemi alırken, kargaşayı fırsat bilerek daireye giren gruptan bazıları tabelayı ateşe verdi. Yangının büyümesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangının diğer binalara sıçramaması için uzun süre uğraştı. Yangın söndürülürken, binanın 4’üncü katındaki HDP İl başkanlığının bulunduğu daire kullanılamaz hale geldi. Grup ise yangın söndürme çalışmaları tamamlanana kadar olay yerinden ayrılmadı.
 
İZMİT GECE YARISI ŞEHİTLER İÇİN AYAĞA KALKTI
 
Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu 16 askerin şehit olması, İzmit'te kadınlı erkekli binlerce kişinin düzünlediği yürüyüş ile protesto edildi. Yüzlerce aracın da korna çalarak destek verdiği eylem sırasında alınan önlemlere rağmen barikatı aşan bazı kişilerin HDP il binasına girmek istemesi üzerine polis biber gazı ile müdahalede bulundu. 
 
İzmit'te gece yarısı sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen buluşmaya 10 binin üzerinde katılım oldu. Teröre lanet ve şehitlee saygı amacıyla gerçekleştirilen yürüyüşe kadınlı erkekli, yaşlı genç vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüş yaptı. Üzerlerinde yine Türk bayrakları bulunan yüzlerce araç ta şehir içinde konvoy oluşturarak terörü lanetledi. İzmit sokakları kalabalığın teröri kınayan sloganları ile yankılanırken polis, HDP binasına girmek isteyenlere karşı birkaç noktada barikat oluşturdu. 
 
Polisin kurduğu barikat nedeniyle yürüyüşe katılanların bir bölümü Yürüyüş Yolu'ndan Alemdar Caddesi'ne geçerek buradan Cumhuriyet Parkı'na doğru ilerlemeye başladı. Ancak bazı gruplar polisin kurduğu ilk barikatı aşınca karşılarındra ikinci bir barikatla karşılaştı. Uyarılara rağmen HDP binasına girmeye çalışan topluluğa polis biber gazı ile müdahale etti. Dağılan topluluk ara sokaklarda tekrar toplanmaya başlarken, polis de önlemlerini arttırdı. 
 
BAĞCILAR VE ZEYTİNBURNU'NDA DAĞLICA SALDIRISI PROTESTO EDİLDİ
 
Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısında 16 askerin şehit olması üzerine, Bağcılar ve Zeytinburnu'nda vatandaşlar Türk bayraklarıyla protesto yürüyüşü gerçekleştirdi. Bağcılar'da İstanbul Caddesi'nde toplanan bir grup, terörü protesto etmek için ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçti. Grubun Halkarın Demokratik Partisi (HDP) İlçe Başkanlığı'na yürümek istemesi üzerine polis yolu keserek gruba izin vermedi. Polisin önlemini aşarak HDP İlçe binası önüne gelenler tekbir getirerek "Şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde slogan attı. Uyarıların ardınan gruptakiler İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra olaysız dağıldı. Zeytinburnun'da da bir grup ellerinde Türk bayraklarıyla terörü protesto yürüyüşü gerçekleştirdi. Zeytinburnu Meydanı'nda toplanan grup, HDP İlçe Teşkilatına yürüdü. Polis parti binası önünde geniş güvenlik önlemi aldı. Grubun önünde ilerleyen bazı kişilerin ellerindeki sopalar dikkat çekti. Polis parti binası önündeki kalabalığı dağılması konusunda uyardı. Buradaki grup da İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra olaysız dağıldı.
 
GEBZE’DE HDP BİNASINA GİRMEK İSTEYEN GREP İLE POLİS ARASINDA GERGİNLİK 
 
Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu 16 askerin şehit olması nedeniyle Gebze'de düzenlenen protestoda HDP Binasına saldırmak isteyen eylemcilerle polis arasında olay çıktı. Yaralanan 1 keşi hastaneye kaldırıldı.
 
Gebze'de saat 20.30 sıralarında CHP tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi. Burada bazı kişilerin konuşmacılara pet şişe atmasıyla gerginlik yaşandı. Daha sonra yaklaşık 300 kişiden oluşan grup, Gebze Kent Meydanı'na kadar yürüyüp buradan HDP Gebze ilçe binasını basmak istedi. HDP binasının girişinde Çevik Kuvvet ekipleri ile grup üyeleri karşı karşıya geldi. Polis, uyarılara rağmen dağılmayan gruba biber gazı ile müdahale etti. Gerginlik devam ederken HDP binasının olduğu yere çok sayıda polis sevk edildi. Polis ve grupta bulunanlar arasında zaman zaman tartışmalar ve kavgalar yaşandı. Arbede sırasında yaralanan 1 kişi hastaneye kaldırıldı.
 
Grubun dağılmaması üzerine bu kez olay yerine TOMA getirildi ve HDP binasının bulunduğu sokağın girişine yerleştirilerek barikat kuruldu. Gebze İlçe Emniyet Müdürü Güner Yılmaz da bölgeye gelerek eylemcilerle görüştü. Kısa süre sonra İstiklal Marşı okuyan grup ardından dağıldı. 
 
KULA'DA TERÖRE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ
 
Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde PKK'lı teröristlerin düzenlediği ve 16 askerin şehit olduğu saldırı, Manisa'nın Kula İlçesi'nde yürüyüşle protesto edildi. 
 
Yunus Emre Kent Meydanı'nda toplanan yaklaşık 3 bin kişi, Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki 16 askerin şehit olduğu PKK terör saldırısını kınamak için toplandı. Ellerindeki Türk bayraklarıyla "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "İmralı Apo'ya mezar olacak", "Her Türk asker doğar", "Polise Uzanan Eller Kırılsın" sloganları atarak Yunus Emre caddesi boyunca yürüyen grup, Egemen Kavşağı'na kadar yürüyerek teröre lanet okudu. Kalabalığın arasında yürüyen bazı kadınlar da, "Bizi de askere alın. Bizler de şehit olmak istiyoruz" diye seslendiler. Yürüyüş sırasında Ankara-İzmir Karayolu'nda yürüyüş yapmak ve yolu trafiği kapatmak isteyen grup ile polis ve jandarma ekiplerinin arasında yaşanan kısa süreli gerginlik, büyümeden önlendi. Yolu trafiğe kapatan vatandaşlar "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" sloganları atarak kısa süreliğine trafiği çift yönlü kapattı. Gruba çevrede bulunan vatandaşlar ve sürücüler de destek verdi. 
 
Kula Şehitliği önünde şehitler için saygı duruşunda bulunan grup İstiklal Marşı'nı okudu.
 
Burada grup adına açıklama yapan Kula Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Hekimoğlu, "Şehitlerimize her zaman sahip çıkacağız. Dualarımızı onlardan eksik etmeyeceğiz. Biz ülkücü gençlik olarak her zaman şunu söylüyoruz. Bu hesap elbette mahşere kalmayacak. Bu hesap elbet bir gün sorulacak. Askerimize polisimize dua edelim gerekeni zaten kolluk kuvvetleri yapıyor" dedi. Grup, açıklamanın ardından olaysız şekilde dağıldı.
 
TERÖRE TEPKİ İÇİN YOLU TRAFİĞE KAPATTILAR
 
Afyonkarahisar’ın Sandıklı İlçesi’nde, terör saldırılarını protesto eden bir grup araçlarıyla Afyonkarahisar- Antalya karayolunu bir süre trafiğe kapattı.
 
Sandıklı Kütüphane kavşağında saat 21.00 sıralarında toplanan grup, araçlarıyla ilçe merkezinde konvoy yaptı. Türk bayrağı asılı yaklaşık 100 araçlık konvoy İstasyon Caddesi’ndeki ışıklı kavşağa geldi. Burada araçlarıyla Afyonkarahisar- Antalya karayolunu trafiğe kapatan grup, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ sloganları aıp, terör örgütü PKK'yı lanetledi. Araçlarıyla yolda bekleyenler de klakson çalarak gruba destek verdi.
 
Bir süre sonra bazıları yaya bazıları da araçlarıyla Sandıklı Askerlik Şubesi önüne geldi. Burada slogan atan grup saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu. Grup daha sonra dağıldı.
 
İNEGÖL ŞEHİTLER İÇİN YÜRÜDÜ
 
Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde teröre lanet protestosu gerçekleştirildi. 
 
Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK'nın askeri araçlar geçişi sırasında patlattığı mayın sonucunda şehit olan 16 asker için Türkiye genelinde olduğu gibi İnegöl halkı da sokağa döküldü. Saat 19.00'da İnegöl Belediyesi önünde toplanan İnegöl halkı, ellerinde Türk bayraklarla PKK'yı lanetledi. 200 kişiden oluşan topluluk dev Türk bayrakları açarak Atatürk Bulvarı üzerinden Anıt'a kadar yürüdü. “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları atan topluluğa araç sürücüleri de korna çalarak eşlik ettiler. Islık sesleri içinde devam eden yürüyüş Anıt önünde son buldu. İstiklal Marşı'nın ardından topluluk sessizce dağıldı.
 
KARABÜK'TE TERÖRE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ
 
Karabük'te toplanan yaklaşık bin 500 kişi, PKK'lı teröristlerin Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 16 askeri şehit ettiği saldırıyı yürüyüşle protesto etti.
 
Karabük Ülkü Ocakları üyelerinin düzenlediği yürüyüşe, halkın ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle bin 500 kişi katıldı. Karabük Belediye Başkanı MHP’li Rafet Vergili'nin de bulunduğu kalabalık, Türk bayrakları açarak, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Vatan sana canım feda', 'Ne Mutlu Türk’üm diyene', 'Hepimiz askeriz, hepimiz Mehmetiz', 'Kahrolsun PKK' sloganları attı. Grup ayrıca yürüyüş sırasında, 'Ezan dinmez diyen, bayrak inmez diyen, şehit ölmez diyen birileri var’ yazan dovizler taşıdı.
 
Karabük Ülkü Ocakları Başkanı Murat İsmail Taş'ın basın açıklaması yaptığı sırada hükümet aleyhine doviz açan iki kişiyi polis uyardı. Bunun üzerine doviz indirildi. Bir süre sonra 2 kişi, dövizi yırtarak çöp kutusuna attı. Yürüyüşün sonunda Askerlik Şubesi'nde görevli askerler de grubu alkışlayarak destek verdi. Kalabalık, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından dağıldı.
 
300 ARAÇLA TERÖRE TEPKİ KONVOYU
 
Sosyal medya üzerinden örgütlenen grup, Türk bayraklarıyla süsledikleri araçlarıyla akşam saatlerinde Atatürk Bulvarı’na geldi. Korna çalarak Safranbolu İlçesi'ne doğru ilerleyen konvoy, kısa sürede büyüdü. 300 aracı aşan konvoyun geçişleri sırasında polis önlem aldı. 
 
ALANYA’DA TERÖRE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ 'BİZİ TEKRAR ASKERE ALIN' ÇAĞRISI
 
Antalya’nın Alanya İlçesi’nde, Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda 16 askerin şehit olması nedeniyle ‘teröre tepki’ ve ‘şehitlere saygı’ yürüyüşü düzenlendi.
 
ASKERLİK ŞUBESİ'NDE 'BİZİ TEKRAR ASKERE ALIN' DİYE SESLENDİLER
 
Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen ve 16 şehit verilen saldırıyı protesto etmek isteyen grup saat 19.30 sıralarında Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde toplandı. Yaklaşık 1500 kişilik grup meydanda bir süre terör örgütü PKK aleyhinde slogan attıktan sonra Atatürk Caddesi’nden yürüyüşe geçti. Buradan Alanya Askerlik Şubesi’ne gelen grup nüfus cüzdanlarını çıkararak “Bizi tekrar askere alın” diye şube yetkililerine seslendi. Şube önünde bir süre oturma eylemi yapan kalabalığın içerisinden seçilen temsilciler şubenin içerisine girerek yetkililerle konuştu. Konuşmanın ardından kalabalığa seslenen temsilciler, isteyenlerin askere tekrar alınmak için dilekçe ile başvurulabileceğini, bunun için mesai saatlerinde başvurmaları gerektiğini anlattı. Burada İstiklal Marşı ve şehitler için dua okunmasının ardından grup tekrar yürüyüşe geçti. 
 
ŞEHİT POLİSİN EVİNE YÜRÜDÜLER 
 
Askerlik şubesinin ardından 25 Metreli Yol’a çıkan grup, 3 Eylül’de Mardin'in Dargeçit İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısı sonucu şehit olan Dargeçit İlçe Emniyet Amiri 45 yaşındaki İbrahim Halil Aksoy'un Kızlarpınarı Mahallesi’ndeki evine yürüdü. Yürüyüş sırasında tekbir getirip, slogan atanlara yoldaki araçlar da klakson çalarak eşlik etti. Taziye evine gelindiğinde şehit polisin akrabaları tarafından karşılanan grup aileye başsağlığı diledi. Gruptaki kadınlar ise taziye çadırına inen Şehit Polis Amiri İbrahim Halil Aksoy’un eşi Aysun Aksoy’a başsağlığı diledi. Taziye çadırına kucağında küçük oğlu Cengizhan ile gelen Aysun Aksoy gelenlere teşekkür etti. Taziye evini ziyaret eden grup buradan sloganlar eşliğinde Atatürk Anıtı önüne gelerek yürüyüşü sonlandırdı.
 
HDP BİNASINA TÜRK BAYRAĞI ASTILAR
 
Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu 16 askerin şehit olması, Malatya'da protesto edildi. HDP il binasına yürümek isteyen 100 kişilik grubu polis engelledi.
 
Ülkücü oldukları belirtilen yaklaşık 100 kişi, 'Kahrolsun PKK', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' şeklinde slogan attılar. Polisle görüşen grup, Halep caddesinde bulunan HDP il binasının bulunduğu İş hanının 4 katına çıkarak kapının üzerine Türk Bayrağı astı. Ülkücü grup daha sonra polisin uyarılarıyla dağıldı.
 
Bu arada olay yerine parti binasına gitmek isteyen HDP'li yöneticilere polis, uyarıda bulunarak binaya gitmemelerini istedi.

Yayın Tarihi : 08.09.2015 : 09:57

Etiketler : türkiye    terör    olaylar    yürüdü    tepki    izmir    hakkari    dağlıca    bentv    kanalben   


Yorumlar

6405
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN