Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Erbaa’ya Şehit Ateşi Düştü

Erbaa’ya Şehit Ateşi Düştü
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi’nde PKK’lı teröristlerin bombalı saldırısı sonucu şehit olan 16 askerden 28 yaşındaki Piyade Sözleşmeli Er Uğur Yıldız’ın memleketi Tokat’ın Erbaa İlçesi’ne bağlı Yukarıçandır Köyü’ne ateş düştü. Şehit Yıldız’ın ailesinin Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde yaşadığı öğrenildi.

 

Sadık-Gülbahar çiftinin tek çocuğu olan şehit Uğur Yıldız’ın memleketi Tokat’ın Erbaa İlçesi’ne bağlı Yukarıçandır Köyü’ndeki yakınları gece saatlerinde aldıkları acı haberle büyük üzüntü yaşadı. Şehit Yıldız’ın yakınları acı haberi öğrendikten sonra Yıldız ailesinin eskiden köyde oturduğu eve Türk Bayrağı astı. 20 yıl önce Antalya’nın Manavgat İlçesi’ne taşınan Yıldız ailesinin 15 yıl önce bedensel engelli çocukları Yılmaz Yıldız’ı kaybettiği öğrenildi. Ailenin en son 5 yıl önce köye geldiği belirtilirken baba Sadık Yıldız’ın Manavgat’taki turistik otellerde işçi olarak çalıştığı ifade edildi.
 
"HAİN TERBİYESİZLERİN PUSUNA DÜŞMÜŞ"
 
Şehidin 63 yaşındaki amcası Ahmet Yıldız, acı haberi köy muhtarlığından öğrendiğini belirterek, "Çocuk zaten burada durmuyor. Onlar Antalya’da ikamet ediyorlar. Hain terbiyesizlerin pususuna düşmüş. Şehit oldu bu çocuklarımız. O olur, biz oluruz, kim olur, bilemeyiz. Hain saldırıya ne yaparsın" dedi.
 
Köy muhtarı Durmuş Gül de, ailenin 20 yıl önce Antalya’ya taşındığını belirterek, "Vatanımızın milletimizin başı sağolsun. Bu hainlerin bir an önce durdurulmasını istiyoruz. Bunların yaşanmamasından yanayız. Devletimize milletimize Allah güç kuvvet versin" diye konuştu. Şehit Yıldız’ın nerede toprağa verileceğine ailesinin karar vereceği öğrenildi.

Yayın Tarihi : 08.09.2015 : 00:58

Etiketler : Erbaaya    Şehit    Ateşi    Düştü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8200
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN