Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Antalya’da HDP Binasına Türk Bayrağı Astılar

Antalya’da HDP Binasına Türk Bayrağı Astılar
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi kırsalında PKK’lı teröristlerin yola yerleştirdikleri patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu 16 askerin şehit olması ve 6’sının yaralanmasından sonra Antalya’da bir grup, HDP İl binasını taşladı, girişine Türk Bayrağı astı.

 

HDP İl binası önünde toplanan yaklaşık 1000 kişilik grup, terör örgütü PKK aleyhine slogan atarak terörü lanetledi. Polisin yoğun güvenlik önlemlerine rağmen göstericiler, binayı taş yağmuruna tuttu. Polis barikatını aşan eylemciler, camlarını kırdıkları binanın girişine Türk bayrağı astı. HDP İl binası çevresinde güvenlik kordonu oluşturan çevik kuvvet ekipleri, göstericileri binadan uzaklaştırdı.
 
‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’ diye slogan atan grup, HDP tabelasındaki ve binadaki ışıklar sönmeden dağılmayacağını söyledi. Polis ekipleri grubu dağılması konusunda uyardı. Zaman zaman polis ve göstericiler arasında arbede yaşandı. Eylemciler, yaklaşık 2 saat süren protestolarına, binadaki ışıkların söndürülmesi üzerine slogan atarak dağıldı. Gruptakiler, HDP binasına Türk Bayrağı asılana kadar her gün eylem yapacağını söyledi. Çevik kuvvet ekipleri, olası bir saldırıya karşı bina çevresinde güvenlik önlemlerini sürdürüyor.

Yayın Tarihi : 07.09.2015 : 23:24

Etiketler : Antalyada    Hdp    Binasına    Türk    Bayrağı    Astılar    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5943
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN