Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Didim, Teröre Karşı Tek Vücut Oldu

Didim, Teröre Karşı Tek Vücut Oldu
Hakkari’nin Dağlıca bölgesindeki PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu 16 askerin şehit olması, Aydın’ın Didim İlçesi’nde yürüyüşle protesto edildi.

 

Didim 75 Gençlik Derneği öncülüğünde, Dağlıca’daki hain saldırıda şehit olan Mehmetçikler için düzenlenen ’Teröre lanet, şehide saygı’ yürüyüşüne yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Kalabalık, dev Türk Bayrağı açıp, Didim 75 Gençlik tarafından hazırlanan "Türkiye’nin başı sağolsun" yazılı siyah çelenk taşıdı. Didim Merkez Camisi önünden başlayan teröre tepki yürüyüşüne AK Partili ve MHP’li Didim Belediye Meclisi üyeleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de destek verdi. Ellerindeki Türk bayraklarıyla yürüyüşe katılan binlerce Didim halkı, sloganlar atıp son günlerde artan terör olaylarını lanetledi.
 
Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Bulvarı boyunca yürüyen kalabalık, yol boyunca "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Her şey vatan için", "Kahrolsun PKK", "Ne mutlu Türküm diyene" ve "Polise, askere uzanan eller kırılsın" sloganları atıldı, tekbir getirildi. Yürüyen gruba caddelerdeki vatandaşlar alkışlarıyla, sürücüler ise korna çalarak destek verdi. 
 
Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü önünden geçerken "Polise uzanan eller kırılsın" sloganları atan ve ardından Didim İlçe Jandarma Komutanlığı önüne yürüyen grup, burada da "Askere uzanan eller kısılsın" sloganları attı. Didim İlçe Jandarma Komutanlığı önüne gelindiğinde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.
 
Ardından Didim Cumhuriyet Meydanı’na geçen grup, bir süre terörü lanetleyen sloganlar attıktan sonra, olaysız şekilde dağıldı.

Yayın Tarihi : 07.09.2015 : 23:14

Etiketler : Didim    Teröre    Karşı    Tek    Vücut    Oldu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4794
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN