Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Soma’da 2 Bin Kişilik Tepki Yürüyüşü

Soma’da 2 Bin Kişilik Tepki Yürüyüşü
Manisa’nın Soma İlçesi’nde bir araya gelen yaklaşık iki bin kişi, Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde 16 askerin şehit düştüğü saldırıyı yürüyüşle protesto etti.

 

PKK’lı teröristlerce Dağlıca’da düzenlenen patlayıcıların kullandığı saldırıda 16 askerin şehit, altısının ise yaralandığının açıklanması üzerine sosyal medya üzerinden örgütlenen çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üyelerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık iki bin kişi, Soma’da sokağa döküldü. Beşyol Meydanı’nda ellerindeki Türk bayraklarıyla bir araya gelen topluluk, "Mustafa Kemal’in Askerleriyiz", "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" ve "Ne Mutlu Türküm Diyene" sloganları attı. Tekbirlerin de getirildiği etkinlikte grup; Atatürk Caddesi üzerinden Cengiz Topel Meydanı’na yürüdü. Şehitler anısına saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nı okundu.
 
AK PARTİ'YE ELEŞTRİ
 
Grup adına açıklama yapan Ayşegül Dövücü, terörü lanetleyerek, "Gün geçmiyorki şehit haberleri ile uyanmayalım. Dağlıca’da güvenlik güçlerimiz can pahasına vatan topraklarını savunurken; ülkenin emanet başbakanı milli maçta şehit çocuğu ile maç seyrederek şehit aileleri üzerinden duygu sömürüsü yapmaktadır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabır dileriz. Türk Milletinin başı sağ olsun" deyi konuştu. Şehitler için okunan duaların ardından topluluk, sesizce dağıldı.

Yayın Tarihi : 07.09.2015 : 20:32

Etiketler : Hakkari    Saldırısına    Somada    Bin    Kişilik    Tepki    Yürüyüşü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7068
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN