Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Balıkesir’den Teröre Lanet

Balıkesir’den Teröre Lanet
Hakkari’nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı Balıkesir’de protesto edildi. Balıkesirliler bu akşam gerçekleştirdikleri iki ayrı yürüyüşle terörü lanetledi.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Eğitim-İş, ÇYDD, TÜRK-İŞ, Belediye-İş, CHP, Vatan Partisi, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, Hacı Bektaş-i Veli Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin birlikte gerçekleştirdiği etkinlik saat 18.30’da Yeşilli Meydanı’nda başladı. Eğitim-İş Şube Başkanı Yakup Tekinefe, "Terör örgütünün çirkin yüzünü bir kez daha gözler önüne seren alçakça saldırıyı şiddetle kınıyoruz" dedi.
 
Cumhuriyet Kadınları Genel Sekreteri Gamze Çağlayan ise, "Teröre endeksli siyaset daha çok kan akacağını göstermektedir" diye konuştu. Ardından yaklaşık 250 kişi Atatürk Anıtı’na yürüdü. Yürüyüşe katılanlar, "Gün gelecek katiller halka hesap verecek" diye slogan attı.
 
İKİNCİ YÜRÜYÜŞ
 
MHP ve Ülkü Ocakları’nın düzenlediği yürüyüş ise aynı saatlerde Alihikmetpaşa Meydanı’ndan başladı. Şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından yaklaşık 2 bin kişi Anafartalar, Kızılay ve Milli Kuvvetler Caddeleri’ni takip ederek, yeniden meydana ulaştı. Yürüyüşe katılanlar, "Mustafa Kemal’in askerleriyiz", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Dişe diş, kana kan, intikam intikam", "Her Türk asker doğar", "vatan sana canım feda" diye slogan attı. İki yürüyüş de olaysız sona erdi.

Yayın Tarihi : 07.09.2015 : 20:24

Etiketler : Balıkesirden    Teröre    Lanet    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6466
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN