Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


ERÜ’de Rus Dili Çalıştayı Başladı

ERÜ’de Rus Dili Çalıştayı Başladı
Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi tarafından ’Türkiye Üniversitelerinde Rus Dilinin Yabancı Dil Olarak Hazırlık Sınıflarında Öğretim Yöntemleri Çalıştayı’ başladı.

 

 
Edebiyat Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksekokulu işbirliğinde 7-8 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenlenecek çalıştayın açılış törenine Vekil Rektör Prof.Dr. Hamza Çakır, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet İnbaşı, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Okutman Halil Yücel ve bölüm akademisyenleri katıldı. Çalıştayda bir konuşma yapan  Vekil Rektör Prof,Dr. Çakır; şöyle dedi:
 
"En büyük sorunumuz dil. Bu sorunu çözmek için elimizden gelen çabayı göstermemiz gerekiyor. Bunun için hangi dil üzerine olursa olsun bu gibi çalıştayların çok önemli olduğunu düşünüyor ve güzel sonuçlar çıkmasını ümit ediyorum. Edebiyat fakülteleri milletlerin kendi dillerini ve kültürlerini öğrenmesi açısından büyük bir fonksiyon üstleniyor. Aynı zamanda kültürlerarası diyalogun ve elçiliğinde temeli bu fakültelerdeki eğitimlerle atılıyor. Bizlerin kendimizi dünyaya çok iyi tanıtabilmemiz için, çok iyi kültür elçilerimizin olması gerektiğine inanıyorum. Bunun için yabancı dilleri çocuklarımıza çok iyi öğretmemiz gerekiyor. Öyle bir coğrafyada yaşıyoruz ki, bu coğrafya bize tüm dilleri öğrenmeyi mecbur kılıyor. Bunu iyi bir şekilde yaparsak kazanan bu ülke olur."
 
Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet İnbaşı ve Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Okutman Halil Yücel’in açılış konuşmalarını yapmalarının ardından toplantıya geçildi.

Yayın Tarihi : 07.09.2015 : 16:42

Etiketler : Erüde    Rus    Dili    Çalıştayı    Başladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1628
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN