Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Sayın Davutoğlu Gereğini Yapsın''

CHP Sözcüsü Haluk Koç, dün Dağlıca'da düzenlenen ve çok sayıda şehit ve yaralı askerin olduğu hain saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada "Bölgede bazı şehirler cephanelik durumdaydı" dedi

 

CHP sözcüsü Haluk Koç, CHP MYK ardından basın toplantısı düzenledi. Koç, dün Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde düzenlenen ve  şehitler ve yaralı askerlerin olduğu mayınlı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
İşte Koç'un konuşmasından satırbaşları:
 
Bu ülke bizim bu ülke hepimizin, kardeşçe, inadına yaşama iddialarımızı yüksek sesle dile getirmek zorundayız. Onların döşedikleri mayınlara rağmen bu ülkeye barış mutlaka gelecek. Her zamankinden çok daha fazla kararlıyız bugün. Bu ülkede terörden medet umanlar, yıkımdan, kaostan her türlü rantı sağlamaya çalışanlar var.
 
"24 SAAT GEÇTİ, KAÇ ŞEHİT VERDİĞİMİZİ ÖĞRENEMEDİK"
 
24 saat geçti, henüz kaç şehit verdiğimizi öğrenemedik. Bu millet elbet konuşacak. Bugün televizyon ekranlarında saçmalayanlar. Siyasi rant hesabıyla televizyonda görüntü vermeye çalışan o küçük adamlar dersini alıp susacak.
 
"TEMEL SORUMLUNUN KİM OLDUĞUNU BİLİYORUZ"
 
Bu olayların temel sorumlusunun kim olduğunu biliyoruz. Kimin bu kandan temel sorumlu olduğunu milletimiz de biliyor. Bugün çok şey söylenebilir, ancak biz yaşadıklarımıza büyük bir açıdan bakmak zorundayız. Hepimizin siyaset sorumluluğu ile hareket etmemiz geren günlerden geçiyoruz. Devlet ve siyaset kademelerindeki rolleri, pozisyonları ne olursa olsun hiç kimse bugün yorum yapmak istemiyoruz.
Söylenecek çok söz var ama bugün günü değil. Bu acı olayın üzerinden 24 saat geçti, kaç şehit verdiğimizi resmi ağızlardan öğrenememiş durumdayız. Türkiye yönetilemiyor. Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın dünkü tutumları için söylenecek çok ağır sözler olmasına rağmen bugün siyasette polemik günü değil dedik. 
 
"BİZİM ÖNERİLERİMİZ KÜÇÜMSENDİ"
 
Sorun belli, biz bu sorunun çözümüne katkı vermeye hazırız. Her adımda önce Türkiye dedik. Kendimizi, partimizi asla düşünmedik. Türkiye'nin çıkarlarını düşündük. Türkiye'nin toplumsal barışının sağlanması için en tutarlı tutumu öneren parti CHP olmuştur. Türkiye bugün CHP'nin bu önerilerini dinlemediği için bu sorunları yaşıyor. Bizim önerilerimiz iktidar partisi tarafından küçümsendi. 
 
"BÖLGEDE BAZI ŞEHİRLER CEPHANELİK DURUMUNDA İDİ"
 
Vatandaşlarımızın da şunu görmesini istiyoruz. Bu dönemde bölgedeki bazı şehirler adeta cephanelik haline getirildi. Mevcut cumhurbaşkanı da bunu bildiğini açıkça itiraf etti. 
 
Bütün bunlara rağmen bu ülkede bir sorun varsa ve CHP'nin katkı vermesi gerekiyorsa biz bu katkıyı vermeye bugün de hazırız. Akan kanın durması için hangi adım atılacaksa her adımı atmaya hazırız. 
 
Herkesi siyaseten sağduyulu davranmaya davet ediyoruz. Örneğin dün gece. Bir gazetenin basılması vehim bir olaydır. Görüntüler ortada, sosyal medyadaki davetler ortada, bir iktidar milletvekili bu linç kampanyasını yapıyor. 
 
Bilin ki Türkiye güçlü bir ülkedir. Bu mesaj herkese. Türkiye'nin her sorunu çözecek kapasitesi de vardır. Türkiye iyi yönetilirse aşılamayacak sorunumuz yok. 
 
Henüz sayısını bilemediğimiz tüm şehitlerimize Yüce Allah'tan tekrar rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun.
 
Basında bir takım rakamlar ifade ediliyor. Sayın Genelkurmay Başkanı'nı sayın Genel Başkanımız aradı ve başsağlığı diledi. Olayın saati, Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın söylemleri bugün bu basın toplantısının konusu olmamalı.
 
CHP BÖLGEYE HEYET GÖNDERECEK Mİ?
 
CHP zaten bölgede sıkıntı yaşayan ilçelerde geniş bir çalışma yaptı. Dünklü olay apayrı bir olay, dünkü olay hain bir terör saldırısı. Olayın boyutu net olarak ortaya konduktan sonra CHP yine bir heyet oluşturabilir. Meclis'in acil toplanması için çağrıda bulunabiliriz.

Yayın Tarihi : 07.09.2015 : 16:07

Etiketler : Sayın Davutoğlu Gereğini Yapsın    CHP Sözcüsü Haluk Koç    dağlıca    şehit    siyaset    kanalben    haberler       


Yorumlar

7178
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN