Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Zarif'ten Flaş Açıklamalar

Zarif'ten Flaş Açıklamalar
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın görevde kalıp kalmaması ile ilgili " sadece Suriye halkı bu konuda karar verme hakkına sahiptir " dedi.

 

İran’ı ziyaret eden İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Garcia Margallo ile ortak basın toplantısında konuşan Zarif, Suriye krizinin siyasal yöntemlerle çözülmesi gerektiğini inandığını, askeri yöntemlerin ise işe yaramayacağını savundu .
 
İranlı Bakan, Suriye sorunun çözümü konusunda Beşar Esad’ın görevini sürdürmesine ilişkin soruya karşılık, " Suriye Cumhurbaşkanı için son 2-3 senedir şart koşanlar, bu ülkedeki akan kandan ve savaşın devam etmesinden sorumlular. Onlar, Suriye halkının vereceği kararı kendileri verip bunu halka dayatmak istiyor" yanıtını verdi.
 
SURİYE KOMŞULARINI ELEŞTİRDİ
 
Bakan Zarif ülke isim zikretmeden Suriye’ye komşu bazı ülkelerin bu ülkeye yönelik politikalarını eleştirerek, " Suriye’ye komşu bazı ülkelerden son günlerde duyulan sloganlarla, barış bu ülkeye geri gelmez. Bu ülkeler ancak kendi topraklarından Suriye’ye geçen IŞİD militanlarının geçmesini durdurarak Suriye sorununun çözümüne yardımcı olabilirler" ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi : 07.09.2015 : 15:13

Etiketler : İran    Esad    İçin    Şart    Koşanlar    Suriyede    Akan    Kandan    Sorumlular    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8196
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN