Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Teröre Tepki Yürüyüşü

Teröre Tepki Yürüyüşü
Hakkari’nin Dağlıca Bölgesi’ndeki terör saldırısı ardından Afyonkarahisar’da CHP’liler, hem de Ülkü Ocakları üyeleri ayrı protesto yürüyüşü yaptı.

 

Şehit haberleri üzerine CHP İl binası önünde toplanan CHP’liler, saat 00.00’da yürüyüşe geçti. Yeşilyol ve Ordu Bulvarı caddelerinde slogan atarak yürüyen grup, yürüyüşünü Anıtpart’ta sona erdirdi. Terör eylemleri ve PKK’ya lanet yağdıran grup, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde de slogan attı. CHP’nin protestosu 10’uncu Yıl Marşı ile son buldu.
 
CHP protesto yaptığı sırada PTT önünde toplanan Ülkü Ocakları üyesi gençler de yürümeye başladı. ‘Afyon uyuma şehidine sahip çık’ sloganı atan grup, PKK ve Abdullah Öcalan aleyhinde de slogan attı. Milli Birlik, Ordu Bulvarı, 2’inci Dumlupınar ve Yeşilyol caddeleri boyunca yürüyen ülkücü grup, bu sırada kafelerde oturanları da alkışlarla protesto etti. Yaklaşık 20 araçlık konvoyun da eşlik ettiği gruba Yeşilyol Caddesi’nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı. Afyonkarahisar Askerlik Şubesi Bölge Başkanlığı önüne son bulan yürüyüşte, nöbetçi başçavuşa Türk bayrağı hediye eden Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, yeniden göreve hazır olduklarını söyledi. Gruptakiler ise askere alınmak istediklerini belirtti.
 
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerekeni yapacağını belirten nöbetçi başçavuş ise protestocu gruba itidal çağrısında bulundu. Askere alınmanın şartlarının belli olduğunu aktaran başçavuş, acının büyük olduğunu kaydetti. İstiklal Marşı okuyan protestocular askerlik şubesi önünden ayrılırken, grup bir süre daha protesto yürüyüşünü sürdürdü. Ülkü Ocakları önünde son bulan yürüyüş şehitlere dua edilmesinin ardından sona erdi.
 

Yayın Tarihi : 07.09.2015 : 08:26

Etiketler : Afyonkarahisarda    Teröre    Tepki    Yürüyüşü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4568
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN