Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir Baktı Eller Yaptı

İzmir Baktı Eller Yaptı
Türkiye’de son yıllarda hükümet ve yerel yönetimler destekli birçok stat yapıldı, pekçok stadın da inşaatı devam ediyor. Ülkenin 3’üncü büyük kenti İzmir ise bu süreci izlemekle yetiniyor.

 

Anadolu’da daha önce açılan Kayseri, Rize, Erzurum, Şanlıurfa, Alanya statlarının ardından 18 bin kişilik Başakşehir, 25 bin kişilik Mersin, 42 bin kişilik Konya statları geçen yıl hizmete girdi. Konya’nın yeni stadı A Milli Takım’ın Avrupa Şampiyonası elemelerine bile ev sahipliği yapıyor. 45 bin kişilik Bursa, 15 kişilik Afyon statları bu yıl bitti, 33 bin kişilik Antalya’nın yeni stadı son aşamada.
 
Kocaeli, Diyarbakır, Adana, Eskişehir, Samsun, Gaziantep’in 33’er, Beşiktaş ve Trabzon’un 42’şer, Sivas ve Sakarya’nın 25’er bin kişilik yeni statlarının inşaatı tüm hızıyla sürüyor. İzmir’de Ağustos 2014’te çürük raporuyla kapatılan 14 bin kişilik Alsancak Stadı iş makineleriyle tamamen yıkıldı. Yeniden yapılacağı açıklanan kentin sembol stadıyla ilgili ortada ne resmi bir proje ne de Toplu Konut İdaresi’nin duyurduğu ihale tarihi var. Karşıyaka İlçe ve Göztepe Gürsel Aksel Stadı’nın 15’er bin kişi kapasiteyle yenilenmesiyle ilgili ihaleler 20 ay önce yapıldı.
 
Aradan geçen 1.5 yılı aşkın sürede Karşıyaka Stadı yıkıldı, Göztepe’de ise çivi çakılmadı. Yasal engeller nedeniyle halen ruhsatları alınamayan statlar beklemede. Kentte ülkenin ilk olimpik tesisi olma özelliği taşıyan 45 yıllık Atatürk Stadı, yıllar sonra bakımdan geçti. Çürüyen kapalı tribün çatısı ve kışın balçık tarlasına dönen zemini değişen stattaki çalışmalar geç başlatıldığı için sezona yetişmedi. Stadın 20 Eylül’de açılması bekleniyor. Bornova Belediyesi’nin yaptırdığı mevcut hali 6500 kapasiteli Doğanlar Stadı’nın hazır hale gelmesine aylar var. Kent merkezine uzak Tire’de 13 bin kapasiteli stat için haftaiçinde temel atıldı. İzmir’de hazır durumdaki tek stat zemini kum tarlasına dönen Buca Stadı.

Yayın Tarihi : 06.09.2015 : 12:34

Etiketler : İzmir    Baktı    Eller    Yaptı    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5538
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN