Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Avrupa Spor Haftası Karşıyaka'da Kutlanacak

Avrupa Spor Haftası Karşıyaka'da Kutlanacak
Sporu ve fiziksel aktiviteyi teşvik etmek amacıyla Avrupa’nın 32 ülkesinde yüze yakın kentte bu yıl ilk kez organize edilen Avrupa Spor Haftası Karşıyaka’da da farklı etkinliklerle kutlanacak. Spor kenti Karşıyaka, hafta boyunca yelken yarışları ve masa tenisi turnuvası düzenleyecek.

 

32 ÜLKEDE SPOR ŞÖLENİ
 
Avrupa Birliği tarafından bu yıl ilk kez organize edilen Avrupa Spor Haftası, Karşıyaka'da da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Her yaşta ve her branşta sporu özendirmek adına gerçekleştirilen etkinliğe Avrupa genelinde 32 ülke ve yüze yakın kent katılacak. Avrupa Spor Haftası'nı kutlayacak olan her ilde, sporu ve fiziki aktiviteyi teşvik edici etkinlikler organize edilecek. Vatandaşların, gündelik yaşamda daha çok spor yapmaları ve fiziki aktiviteyi hayatın bir parçası haline getirmeleri hedeflenecek.
 
ANA ETKİNLİKLER BRÜKSEL'DE
 
7 - 13 Eylül 2015 tarihlerini kapsayan Avrupa Spor Haftası'nın ana etkinlikleri Brüksel'de düzenlenecek. Okullarda, salonlarda, işyerlerinde ve açık alanlarda sporu teşvik edici organizasyonlara imza atılacak. Etkinlikler Avrupa ülkelerinde #beactive, Karşıyaka’da ise #aktifol başlığı altında, sosyal medyadan da duyurulacak.
 
YELKEN YARIŞLARI VE MASA TENİSİ
 
Karşıyaka Belediyesi, hafta kapsamında iki spor etkinliğine ev sahipliği yapacak. Karşıyaka Yelken Kulübü ile ortaklaşa olarak yelken yarışları düzenlenecek ve 9 Eylül Çarşamba günü Karşıyaka sahilinde, “9 Eylül Kupası” yapılacak. Hafta kapsamında; 12 - 13 Eylül tarihlerinde de 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu’nda, saat 10:00'da Karşıyaka Belediyesi ve İzmir Veteran Masa Tenisçileri Derneği (İZVET) ortaklığı ile “Masa Tenisi Turnuvası” düzenlenecek. Turnuva halka açık ve 12 yaş üstündeki tüm katılımcılara ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Yayın Tarihi : 06.09.2015 : 11:08


Yorumlar

1938
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN