Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayraklı’ya 5 Bin 500 Metrekarelik Park!

Bayraklı’ya 5 Bin 500 Metrekarelik Park!
Bayraklı Belediyesi Osmangazi Mahallesi’nde 5 bin 500 metrekare büyüklüğünde bir park yaptı. Emin Balım ismini alan parkın içinde basketbol sahası, spor aletleri ve koşu yolu bulunuyor. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, ilçedeki park ve yeşil alan sayısını her geçen gün artırdıklarını belirterek, “Bayraklı parkları ile daha güzel. Ekiplerimiz parkta küçük eksikleri gideriyor. Yakında hemşerilerimizle birlikte parkımızın açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Bayraklı Belediyesi ilçeye yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. Osmangazi Mahallesi’nde yaklaşık 5 bin 500 metrekarelik alana yapılan parkın içinde adeta yok yok. Çocukların özgürce oynayabileceği 150 metrekare büyüklüğünde basketbol sahası, yetişkinlerin yararlanabileceği 108 metrekarelik spor aletleri alanı, parkın çevresini dolanan 480 metre uzunluğunda koşu yolu, 3 bin 20 metrekare yeşil alan bulunan park toplamda 5 bin 402 metrekarelik alana kuruldu. 
 
DAMLA SULAMA İLE TASARUF SAĞLANIYOR
 
Damla sulama sistemiyle sulanan parkta aynı zamanda su tasarrufu da sağlıyor. Günün belirli zamanlarında devreye giren pompalar ile park üzerindeki yeşil alan ve ağaçlar sulanıyor. Gerektiği kadar sulanan alanda sudan da tasarruf edilmiş oluyor. 
 
PARK SAYISI ARTIYOR
 
Güzel bir park projesini daha hayata geçirdiklerini söyleyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Osmangazi Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımızın yararlanabileceği büyük bir park yaptık. Üzerinde hem gençlerimizin hem de yetişkinlerin spor yapacağı alanlar yarattık. Koşu yolumuz da var. Vatandaşlarımız sağlıklı spor yapmak için her şeyi bu parkta bulabilecekler. Parkımızın küçük eksikleri var. Onları giderdikten sonra açılışını gerçekleştireceğiz. İlçemizde kişi başına düşen yeşil alan sayısını 4.08 metrekareye yükselttik. Bundan sonra da yeni parklar yapmaya, ilçemize yeşil alanlar kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.  
 

Yayın Tarihi : 06.09.2015 : 11:03


Yorumlar

8257
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN