Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Akdağ,Yeniden Aday Adayı

Akdağ,Yeniden Aday Adayı
Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ, üç dönem kuralı nedeniyle 7 Haziran’da ara verdiği siyasete yeniden ’Merhaba’ dedi. Ağdağ, AK Parti Erzurum Milletvekili adayı olabilmek için 60’dan fazla aday adayı ile yarışacak.

 

 
Milli Selamet Partisi’nden (MSP) 15’inci dönem Erzurum Milletvekilliği yapan Yahya Akdağ’ın oğlu olan Prof. Dr. Recep Akdağ, siyasete 2002’de Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında öğretim üyesi iken AK Parti’den girdi. 22, 23 ve 24’üncü dönemlerde aynı partiden Erzurum milletvekili seçilen Akdağ, 58,59, 60 ve 61’inci hükümetlerde Sağlık Bakanlığı görevine atandı. 18 Kasım 2002’den 24 Ocak 2013’e kadar Refik Saydam’dan sonra en uzun süre Sağlık Bakanlığı yapan ve Türkiye’de sağlıkta dönüşümüne imza atan Akdağ, üç dönem kuralı gereğince 7 Haziran 2015’teki seçimlere giremedi. 25’inci dönemde Akdağ’ın yerine Ak Parti’nin Erzurum listesinin ilk sırasına İçişleri eski Bakanı Efkan Ala getirildi. Bakanlıktan ayrıldıktan sonra başta Harvard Üniversitesi olmak üzere birçok platformda dönüşümcü liderliğin sırlarını anlatan evli ve 6 çocuk babası Recep Akdağ, yeniden Ak Parti listesine girebilmek için 60’dan fazla aday adayı ile mücadele edecek.

Yayın Tarihi : 05.09.2015 : 13:42

Etiketler : Eski    Bakan    Recep    Akdağ    Ak    Partiden    Yeniden    Aday    Adayı    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1209
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN