Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Umut Yolculuğu Hız Kesmiyor

Umut Yolculuğu Hız Kesmiyor
Muğla’nın Bodrum İlçesi’nden Yunanistan’ın İstanköy Adası’na geçmeye çalışan üç ayrı bottaki 35 kişi, bu gece belli aralıklarla Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Yakalanan botların birinde, aralarında altı aylık İsmihan Mensur isimli bebeğin de bulunduğu 16 kaçağın, yaklaşık dört saat sürüklendiği ortaya çıktı.

 

İki ay önce Şam’dan önce Hatay’a sonra İstanbul’a üç gün önce de Bodrum’a gelen yedisi çocuk üçü kadın 16 kişilik Suriyeli grup, bugün saat 00.30 sıralarında, iki metrelik lastik bota binerek denize açıldı. Grup, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın İstanköy Adası’na doğru yola çıktı. Suriyeli grubun içinde bulunduğu lastik botun motoru, Akyarlar Aspat Mevkii’nden ayrıldıktan kısa bir süre sonra bozuldu. Denizin ortasında kalan ve rüzgarın etkisiyle açık denize sürüklenen botu, dört saat sonra devriye görevini yürüten Sahil Güvenlik ekipleri fark etti. Çocuklar içinde adının İsmihan Mesur olduğu öğrenilen bir bebeğin her şeyden habersiz derin uykuda olduğu görüldü. Kurtarılan kaçakları karaya çıkarmak için yola çıkan ekipler, bu kez içinde altı Suriyeli gencin bulunduğu lastik botu gördü. Bu grubu da Sahil Güvenlik Botuna alan ekipler, kaçakları Akyarlar Limanı’na getirdi.
 
AVRUPA’DA GEÇİŞTE KARARLILAR
 
Grup içinde özellikle genç olanların şakalaştığı, sık sık "Avrupa, Avrupa" diye tezahürat yaptığı görüldü. Kurtarılan grup içindekilerden 25 yaşındaki Sadık Korkut, "On kere yakalansak da, batsak da, çıksak da, Avrupa’ya gideceğiz. Ne güzel bota binmiş gidiyorduk. Askerler bizi yakaladı. Olsun yine bu yolculuktan dönmeyeceğiz" dedi.
 
Öte yandan; Turgutreis yakınlarından denize açılan içinde 13 Pakistanlı kaçağın bulunduğu bir başka bot da Hüseyin Burnu açıklarında Sahil Güvenlik ekiplerince durduruldu. Sahil Güvenlik botuna binmemek için yaklaşık yarım saat direndikleri öğrenilen grubun, kürek çekerek yol almaya çalıştığı kaydedildi. Son bottakilerle birlikte yakalanan toplam 35 kaçak, Akyarlar Jandarma Karakolu’na teslim edildi.

Yayın Tarihi : 05.09.2015 : 10:59

Etiketler : Umut    Yolculuğu    Hız    Kesmiyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2483
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN