Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tezgahlar Şenlendi

Tezgahlar Şenlendi
İzmir'de, ülke genelindeki denizlerde uygulanan av yasağının kalkmasıyla balık tezgahları şenlenirken, sardalya, hamsi ve uskumrunun kilosu 5 TL'ye kadar düştü.

 

Denizlerdeki balık avı yasağının 1 Eylül itibariyle sona ermesinin ardından sezon açıldı. Avlanma yasağının sürdüğü geçen hafta tezgahlarda el yakan balık fiyatları düştü. İzmir'de Havra Sokağı'nda geçen hafta 8-10 TL arasında satılan sardalya, hamsi ve uskumrunun kilosu 5 TL'ye düştü. Balıkçı esnafından Hasan Kalkan, "Kırmızı etin 40 TL, tavuk etinin 10 TL'nin üzerinde satıldığı bir ortamda, biz protein değeri daha yüksek ve sağlıklı olan balığın kilosunu 5 TL'ye satıyoruz. Denizlerde bolluk artıkça fiyat daha da düşebilir. İzmirliler'i ucuz ve taze deniz balığı almak için çarşımıza bekliyoruz" dedi.
 
Balıkhalinde denetim
 
İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri balık avı sezonunun açılmasının ardından Balıkhalinde denetim yaptı, küçük boyutlarda avlanan 2 bin 300 kilogram balığa el koydu. 
 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Avcılık ve Kontrol Daire Başkanlığı Kontrol Grup Sorumlusu Yaşar Kayabaşı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Levent Özkan, Su Ürünleri Kontrol görevlileri, İl Jandarma Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin katılımı ile gerçekleşen kontrol işlemleri İzmir Balıkhali'nde saat 04.00'te başladı. 
 
Su Ürünleri Kontrol Ekiplerinin balık hali, soğuk hava deposu ve nakil araçlarında yaptıkları denetimlerde Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ'e aykırı olarak avlanan 80 kg çipura, 504 kg bakalyaro, 1090 kg istavrit, 200 kg kefal, 16 kg tekir, 16 kg mercan, 403 kg midye ve 5 kg böcek olmak üzere toplam 2 bin 314 kg ürüne el konuldu. Kontrollerin sonucunda toplam 25 bin TL, 23 adet idari para cezası uygulandı. 
 

Yayın Tarihi : 05.09.2015 : 11:01

Etiketler : denizler    balık    fiyatlar    şenlendi    bentv    kanalben   


Yorumlar

9553
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN