Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Yeni Yatırımlarla Hızla Büyüyor'

''Yeni Yatırımlarla Hızla Büyüyor'
Sektörde 40. yılını dolduran Türkiye’nin öncü yalıtım şirketi BTM, yeni yatırımlarla hızla büyüyor. BTM Grubu şirketlerinden Polpan KZ’nin Kazakistan fabrikasının açılışı törenle yapıldı. BTM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, “Bu yatırımımızla üretim kapasitemizi 95 milyon dolara çıkardık” dedi.

 

BTM Grubu Şirketlerinden olan Polpan KZ, Kazakistan hedeflerindeki yatırımları gerçekleştirerek yalıtım malzemesi fabrikasının açılışını törenle gerçekleştirdi. Açılışa Kazakistan Ekonomi Bakanı, Ekonomi Bakan Yardımcısı, Almaata Şehri Valisi ve Belediye Başkanı da katıldı. BTM Grubunun tüm Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu açılışta, BTM Heyeti,  Kazakistan Hükümetine ve Hükümet Yetkililerine sınırsız destekleri için teşekkürlerini sundular.
 
BTM Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, “Yaptığımız yatırımla toplam yatırım miktarı 30 milyon dolara ulaşırken; üretim kapasitesimiz 95 milyon dolara çıktı. Polpan KZ’de yaklaşık 100 kişi istihdam edilecek. 2016 – 2017 yatırım hedeflerimiz yaklaşık 20 milyon dolar olarak belirledik. Bu şekilde toplam yatırımımız 50 milyon dolara ulaşacak. Üretim kapasitemiz 125 milyon dolara, istihdam kapasitemiz de 130 kişiye çıkacak. Üretimi gerçekleşen yalıtım malzemelerini, Türki Cumhuriyetler, Rusya ve İran’a ihraç edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
Dünyada, değişen pazar ve rekabet koşullarını göz önüne alarak, kendi teknolojisini ve ürünlerini geliştiren, bu alanda mühendislik gücüne, laboratuvar alt yapısına yatırım yapan BTM,yurtiçi-yurtdışı büyük yatırımlarıyla ülkemizin haklı gururu oldu. Uluslararası alanda araştırma kurumları ve üniversitelerle ortak projeler yürüten BTM, yarattığı ilklerle yalıtım sektörünü teknoloji dünyasında bir adım daha ileri taşımaya devam ederken yatırımlarına da hız vermiş oldu.
 

Yayın Tarihi : 05.09.2015 : 10:32


Yorumlar

3875
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN