Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Fransa’nın İkinci Büyük Fuarı Açıldı

Fransa’nın İkinci Büyük Fuarı Açıldı
Fransa’nın ikinci büyük tüketici fuarı ‘Avrupa Fuarı’ bugün Strasburg kentinde açıldı.

 

 
Fransa’nın ikinci büyük tüketici fuarı ‘Avrupa Fuarı’ bugün Strasburg kentinde açıldı.
 
Bu yıl fuarın 83. açılışına Ekonomi ve Sanayi Bakanı Emmanuel Macron katıldı. Bakan Emmanuel Macron’a, Alsas bölgesi siyasileriyle beraber Strasburg Belediye Başkanı Roland Ries ve belediye temsilcileri eşlik etti.
 
Her yıl yaklaşık 190 bin ziyaretçinin gezdiği Avrupa fuarının bu yıl misafir ülkesi Hindistan oldu. Üçüncü büyük yatırımcı olan Fransa 1,4 milyar nüfuslu Hindistan’da 750 şirketle ekonomiye büyük destek oluyor.
 
Fuar 14 Eylül 2015 Cuma gününe kadar saat 10.00- 19.00 arasında ziyaretçilere açık olacak. Giriş ücreti 7 Euro olan fuar 12 yaşına kadar çocuklar için ücretsiz. Toplam 32 bin metrekare alana kurulan fuarda dünyanın dört bir yanından katılımla, binden fazla pavyonda farklı ülkelerin kültürleri tanıtılıyor. Fuarda Türkiye’nin olmaması Türk ziyaretçileri üzdü.
 
Fuarın açılışına gelen Ekonomi ve Sanayi Bakanı Emmanuel Macron fuarın tarımcılık bölümünde bütün pavyonlarda ikram edilen ürünlerin tadına baktı. Misafir ülke Hindistan ‘Maharaca’, ‘Fakir’ başta olmakla el işleri, mutfağı, geleneksel kültürünü başarıyla tanıttı. Hindistan’a özgü olan motiflerle işlenmiş rengarenk kaşmir, ipek kumaşlar göz kamaştırdı. Fuarda tarımcılık, mobilya, beyaz eşya, kozmetik, mücevher, takı, elektronik, araba, moda, dekorasyon gibi pavyonlar ilk günde ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.
 
 

Yayın Tarihi : 04.09.2015 : 22:59

Etiketler : Fransanın    İkinci    Büyük    Fuarı    Açıldı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4775
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN