Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çat’ın Yüzü Çok Amaçlı Proje İle Güldü

Çat’ın Yüzü Çok Amaçlı Proje İle Güldü
Erzurum - Bingöl karayolu üzerindeki Çat ilçesinde CHP’li Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, 550 bin liraya malolan çok amaçlı sosyal tesisi hizmlete açtı. Erzurum’un en giri kalmış yörelerinden olan Çat ilçesinde AVM tarzındaki sosyal tesisin açılış töreninde Başkan Kılıç, "Bugüne kadar hak ettiği gelişimi ve büyümeyi bir türlü maalesef yakalayamamıştır" dedi.

 

 
Çat ilçesinin girişinde 650 metrekare alan üzerine iki katlı olarak kurulan ve yaklaşık 550 bin liraya mal olan çok amaçlı sosyal yaşam tesisinin açılışını Kaymakam Ramazan Pektaş ile Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç yaptı. AVM tarzındaki çok amaçlı tesiste Vakko’ya ait mağaza, market, şarküteri, lokanta, kadın ve erkek kuaförü, el sanatları ürünlerinin satıldığı işyeri, bilardo, satranç, langırt gibi oyunların oynandığı salon için harcanan para tümüyle belediye bütçesinden karşılandı.
 
Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, günümüzde böyle bir sosyal tesisi 1,5 milyon TL’ye bile yaptırılamayacağını belirterek, "Göreve başladığımızda Çat’ta sosyal yaşam alanlarına olan ihtiyacı gördük. Sosyal tesis projemizi hazırladık ve hemen çalışmalara başladık. Çat, Erzurum-Bingöl karayolu üzerinde olduğu için araç trafiğinin yoğun olduğu bir bölge. Bu tesisi sadece ilçe halkı değil, yolculuk yapan vatandaşlarımız da kullanabilir. Özellikle kış mevsiminde kar yüzünden yolda kalanlar için de iyi bir mola yeri olacağı kanaatindeyim. Bununla birlikte ilçe halkımızın da rahatça vakit geçirebileceği, yemek yiyebileceği, misafirlerini ağırlayacağı bir mekan oldu. Çat, bugüne kadar hak ettiği gelişimi ve büyümeyi bir türlü maalesef yakalayamamıştır" diye konuştu.
 
 

Yayın Tarihi : 04.09.2015 : 19:32

Etiketler : Çatın    Yüzü    Çok    Amaçlı    Proje    İle    Güldü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1120
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN